Jaká pokojovka do panelákového bytu?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Deli 19. 2. 2006 15:07

Co byste mi doporučili do suchého, poměrně teplého panelákového bytu?

Nejlépe něco o co se nebudu muset až tak starat, často nebývám moc doma... :wink: Květ není podmínkou, úplně stačí, když to bude zelené 8)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 19. 2. 2006 15:54

Já pěstuji již deset let kaktusy a ty opravdu náročné na nic nejsou a vypadají zajímavě. Stačí jednou za měsíc zálivka.

Toto je můj nejrozmanitější exemplář :twisted:
EDIT: Kdyby někdo znal názel byl bych rád :wink:

Obrázek
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin H. 20. 2. 2006 12:21

Pokud je ten byt suchý a teplý, doporučuji sukulentní rostliny. Ty jsou velmi estetické a snesou přeschnutí. Naopak nenávidí přílišnou zálivku. Musí být ale na světle či přímo na parapetu okna. Doporučuji druhy: Aeonium arboreum, Aloe (všechny druhy, navíc je léčivá), Browallia (modře kvete a snese polostín, malou zálivku a suchý vzduch), katarant růžový (Catharanthus), pupovice, tlustice (velmi doporučuji, šíří v bytě pozitivní energii Feng-šuej), cykas (palmě podobná rostlina), kolopejka (sukulent s dužnatými listy a bohatě kvetoucí, navíc velmi nenáročná), pelargonie - muškáty, a pak všechny kaktusy a opuncie.

Vidíte, že výběr je široký. Tak se nebojte vyrazit do zahradnictví a nakupovat. :) Pamatujte, že většina rostlin, co snáší nízkou zálivku, ale nesnáší nedostatek světla.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 21. 2. 2006 11:13

germi: fešák to je, ale já bych radši něco s listím :P

Martin H: Děkuji, nebyly by nějaké obrázky? Ty názvy mi za 1) nic neříkají a za 2) mě to uráží :lol: :lol: :lol:

A abych upřesnil specifikaci, nejlepší by bylo, když bych jí dal na skříň a ona vesele rostala dolů 8)
- I could play the oboe.
8)
Deli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 21. 2. 2006 14:34

Naprosto odolný suchu a převislý je například starček - Senecio rowleyanus. Obrázek

Také starček Senecio macroglossus je velmi pěkný. Obrázek neplést ale s pokojovým břečťanem, jemuž je podobný!!! Ten má totiž rád spíše vlhčí vzduch.

Ještě mě napadá žumen Cissus, který je příbuzný s vinnou révou.
Obrázek

Nejvhodnější je pro vás ale svícník - Ceopegia woodii. V zimě se nezalévá vůbec nebo minimálně a v létě velmi slabě. A je převislý.
Obrázek
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 23. 2. 2006 23:14

Martin: Super, díky :)

Martin H. píše:. Obrázek

Tahle mě zaujala 8)
- I could play the oboe.
8)
Deli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 24. 2. 2006 10:55

Tak si hlavně zapamatujte latinský název!!! Sami obchodníci v tom mívají guláš. Je to sice starček, ale to ta pokojovka s kuličkama taky. :) Takže Senecio macroglossus je vaše magická formule. :) A hodně štěstí při pěstování! Je to fakt nenáročná pokojovka.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 24. 2. 2006 19:01

Martin: Pamatovat si to nebudu, budu si to muset napsat :lol: Díky ;)
- I could play the oboe.
8)
Deli
Kolemjdoucí