Banán: překvapivě účinné hnojivo pro ibišek

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Anička 8. 1. 2006 22:46

Mám doma ibišek, který pěstuji už velmi dlouho. Vyrostl z něho pořádný stromek s mnoha listy, ale květy pořád nikde. Kupovala jsem různá hnojiva, radila se, proč můj pokojový strom nekvete, až jsem si posteskla před kolegyní v práci, která mi dala opravdu dobrý recept.

Napřed jsem si ovšem myslela, že si ze mě dělá legraci, ale po vyzkoušení a následném zdárném květenství jsem byla velmi vděčná.

Chcete znát ten zázračný recept? Je velmi jednoduchý a v podstatě levný. Do jednoho litru vody dáte slupku od banánu a necháte 24 hodin vyluhovat. Potom tímto výluhem zalejete kytku, u které toužíte po květenství :-)).

Tuto proceduru je vhodné několikrát opakovat. Pozitivní na tomto receptu je, že vy budete jíst zdravě a ještě si pomůžete ke kvetoucí rostlině.
Anička
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nadšenec 9. 1. 2006 09:54

Ahoj Aničko, ibišky nekvetou většinou ze dvou důvodů - živiny a světlo. Ibišek je jedna z nejnáročnějších rostlin na výživu. Od března do září ho přihnojujeme každých 14 dní hnojivem na rajčata. Vyžaduje totiž hodně draslíku a hořčíku, aby mohl kvést. A to je jádro pudla, které jste nakousla. Banány jsou doslova nabité k prsknutí těmito minerály. Takže prospívají nejen vám, ale vyluhovaná slupka také ibišku. :) Není to magie, je to prostě čistá výživa. :) A druhá věc, aby ibišek hodně kvetl, potřebuje přímé rozptýlené světlo, nejlépe sluníčko. Většinou má pak méně listů, ale více květů. Čím více světla, tím lépe kvete a má méně listů. A naopak, čím méně světla, více listů a méně květů.
Nadšenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 6. 2006 15:28

diky, zkusim to i na jiny kytky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DannyLiz 4. 6. 2006 08:27

Ahojky,potřebovala bych jednu menší radu. Mám ibišek,který je rozvětvený a i když jsem jeden stonek ustřihla a chtěla aby byl z toho jen jeden,tak se mi to nepovedlo. Vypada jako V. Prosím o radu.Děkuji
DannyLiz

Odeslat příspěvekod alibabka 22. 6. 2006 07:17

Před časem jsem se dověděla, že je banánová slupka dobrá jako hnojivo pro rajčata. Od té doby je v létě "uklízíme" na zahradu a rajčata supr. Asi na tom něco je
alibabka

Odeslat příspěvekod Evča13 2. 8. 2016 10:05

Dobrý den, ten fígl s banánem je super :) chtěla bych se jen zeptat, jak často je vhodné květiny takhle přihnojit... banán si můžu dát k snídani každý den, ale aby to na ibišky nebylo moc... :)
Evča13


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků