Jaké pokojové rostliny pěstujete?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martin H. 15. 2. 2006 10:23

Passiflora potřebuje sluníčko, hodně vody (pravidelně), hnojiva a taky mírný průvan... miluje pohyb vzduchu. A nakupuji kde co, ale ne všemu se daří. :) Doporučuji kalkovět - agapanthus... nádherně kvete! Ale musí se tedy v zimě uchovat v temnu, chladu a suchu. Krásná je kasie, myrta, olověnec, lilek - hořcový stromek. :) Zkuste si s nimi pohrát. :)
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blabla 15. 2. 2006 17:33

No nazdar, teprve teď jsem si všimla té hrubky ve svém předchozím příspěvku - takže se za to malé "vé" omlouvám a jinak děkuji za informace k mučence i tipy na další kytky :-).
Blabla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin H. 16. 2. 2006 11:38

Milá blablo, žádné hrubky jsem si nevšiml. Pokud ale myslíte oslovení "vy", pak je malé písmeno "spisovnější" nebo lépe řečeno správnější. Oslovování Vy se užívá opravdu jen v soukromé korespondenci nebo u významných osobností. V letáchí, obchodních dopisech a v pracovní korespondenci je Vy dokonce přímo nevhodné a nesprávné. :) Čeština navíc v poslední době eliminuje Vy a Ty skoro úplně. Brzy to bude archaismus. :) Tak si nelamtu hlavu s písmenky a hezky si pohrajte se semínky. :) Ať se vám/Vám pěstění daří. :)
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gofry 28. 4. 2006 14:41

Ja pestujem mucholapku a rosnatku, už dva dni :) Tak som zvedavý, ako s nimi dopadnem, či mi vydržia aspoň týždeň, lebo sú to prvé rastlinky, čo mám.
gofry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 8. 5. 2006 20:38

Akorát samé tzv. blázny, tchynin jazyk a fialku. Já vše zapomínám věčně zalévat.
Ally
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ibizza 8. 5. 2006 20:50

Ahoj mám rostlinu Gordiline!nemohl byste mi někdo poslat na email ibizza@seznam.cz návod na pěstování?? moc děkuju
ibizza

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 6. 2006 15:30

to je Cordylline, ne Gordy, podivejte se do vyhledavace a budete mit odkazu dost
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 2. 2007 22:02

[quote="Sněhulka";Mám tu fíkus, aloe, růže, jasmín, granátovník, kapradí, kakrusy a teď mi ze skolku vyrostlo hroznové víno. Jenom cistusy se mi tu nedaříi/quote]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2007 23:38

Spoustu květin okrasných listem i kvetoucích - drobnolisté fikusy, kapradiny, voskovky, mučenky, rozmarýny, v létě fuchsie a pelargonie, ale úplně nejlepší jsou sukulenty! U nich mám pocit, že se ke mně nějak hodí ...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kateřina Tomášová 21. 3. 2007 09:43

Květin pěstuji mnoho, jakmile mne nějaká zaujme hned si ji koupím. Z každé návštěvy si něco odnáším a zkouším jak se mi povede pěstování. Doma mám ibišky, trnovou korunu, banánovník, hvězdník, aloe vera, bambus, azalku, dracény, fikus benjamín, fikus lyrata, eukalypt, pachyru, rajskou palmu, smokvoň, kaktusy a sukulenty, břečťan atd. Také mám spoustu hrnkových rostlin na terasu, vždy když končí léto, tak už se těším na novou sezonu.
kateřina Tomášová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 4. 2007 09:09

no u sebe mám kaktuse :) palmu a teď nově bambus, jinak v bytě je ještě plno dalších kytek. Nějaký fialky, na balkoně muškáty atd.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 4. 2007 22:41

Řekne se: pár kytek, ale jak se začne počítat, najednou se člověk diví, kolik jich je a kam se to všechno vejde.
"Nejlepší" je ovšem podzimní stěhování do domu, pokaždé něco přibyde a když se podaří přezimování, zas je co vynášet! Taky se na to těším a letos jsme ani nemuseli tak dlouho čekat na jaro :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 29. 4. 2007 16:48

Přesně tak... jak se začne počítat. Vynášela jsem ven balkonové rostliny, málem jsem u toho padla. :D
Nejtěžší byly durmany a oleandry (celkem deset kousků), protože jsou už hóóódně velké (durmany mě dokonce přerostly). Taky bugenvilea, protože ji mám v hliněné nádobě. Dnes jsem se konečně dostala i k již dlouho plánovanému přesazení dvou největších datur - dala jsem je do obřích květináčů, snad se jim bude dařit.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 28. 5. 2007 18:01

Sukulenty, africké fialky, zelené rostliny
vaclavbarak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků