Jaké pokojové rostliny pěstujete?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 1. 2006 14:59

U nás to jsou různé kaktusy, kaktusíky, fíkusy, nedávno nám kvetl vánoční kaktus a čínská růže, tu mám rád.
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 15:53

ConPower píše:U nás to jsou různé kaktusy, kaktusíky, fíkusy, nedávno nám kvetl vánoční kaktus a čínská růže, tu mám rád.
Pěstitel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 1. 2006 17:03

Jo, ibišek :wink: . Nám dorostl do velikosti menšího stromku :) , asi metr a půl. A ty květy taky krásné. Já bydlím v paneláku a tady jsme žádné problémy s mšicemi neměli..
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 19:05

ConPower píše:Jo, ibišek :wink: . Nám dorostl do velikosti menšího stromku :) , asi metr a půl. A ty květy taky krásné. Já bydlím v paneláku a tady jsme žádné problémy s mšicemi neměli..
Pěstitel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 1. 2006 11:54

Čerstvého jo, ještě tak kdyby byl čistý :) .
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pokojova rostlina 10. 1. 2006 19:12

A co takhle radsi nejakou kytku na pozadi monitoru?
A nebo i nejaky sporic s vice kytkami :?: :?: :?: :?: :?:
pokojova rostlina

Odeslat příspěvekod germi123 14. 1. 2006 12:40

Pěstuji kaktusy. Už asi 15 let a z jednoho se mi jich podařilo vypěstovat asi 70 :-) Ty jsem rozdal. Nechávám si jich vždy asi 10.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lumpo 14. 1. 2006 19:13

Taky mám rád kaktusy, už proto, že se nemusí moc zalévat. Jako malý kluk jsem jich měl hodně, ted co jsem povyrostl si raději píchnu do něčeho jiného :mrgreen:

jaké pěstujete druhy?
Lumpo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 15. 1. 2006 00:40

plno kaktusov, fikus, oleander, palma, muškáty...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkovich 15. 1. 2006 15:14

Převážně palmy a dračeny.Na chodbě nám docela jde myrtha a pokojový břečťan.Potom různé druhy kapradí a potosu.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janules 12. 2. 2006 14:34

Vše možné i nemožné - monstera, banánovník, fíkusy, fialky, zamio, břečťany, potosy, nějaká palmy, spatiphyllum, 1 orchidej...no, malá botanická :)
janules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sněhulka 12. 2. 2006 17:45

Mám tu fíkus, aloe, růže, jasmín, granátovník, kapradí, kakrusy a teď mi ze skolku vyrostlo hroznové víno. Jenom cistusy se mi tu nedaří
Sněhulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blabla 12. 2. 2006 19:03

Taky se snažím pěstovat všechno možné i nemožné - každoročně nakoupím spoustu semen exotických rostlin a pak už jen čekám, co z toho nakonec vzejde :). Letos to "vyhrála" např. albizie, passiflora molissima, grevillea robusta, eucalypty...a abutilon, který považuji za určitou jistotu, kdyby to ostatní nevyšlo...
Blabla

Odeslat příspěvekod Martin H. 14. 2. 2006 10:03

Souhlasím. Taky nakupuji semena a experimentuji. :) Passiflora má navíc chutné plody. :) A doporučuji k tomuto účelu navštívit internetovou prodejnu KoexFlor. Tam mají semen hromady a jsou docela levná.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blabla 15. 2. 2006 07:29

Hmmm...akorát já se obávám, že plodů Passiflory se hned tak nedočkám - co se týče mučenek, tak se mi je spíš daří systematicky likvidovat než přivést k nějakému rozumnému výsledku...ale zatím to nevzdávám :-).
Martine - s jakými rostlinami experimentujete vy - a s jakým výsledkem? Hledám další inspiraci pro nákup :-)...
Jinak k doporučení ohledně prodejny KoexFlor se připojuji - právě tam taky nakupuji a jsem maximálně spokojená...
Blabla
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků