Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 10. 2009 15:36

Karen škoda, že Ti nedokvetl, tak já ten jarní asi fakt říznu, ať si odpočine. :hm :hm Dík za fotku.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 10. 2009 15:52

No on měl 4 květy a otevíraly se postupně ,první dva rozkvetly.Teď se těším na ty tři co mám nové ze Slovenska až na jaře pokvetou .Taky má být jeden červený a jeden červeno bílý. Já měla jen tu jednu barvuTak teď budu mít nějaké další.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 8. 10. 2009 11:18

Tak dnes jsem je uřezala a dala do tmy a snad i chladu .Tak časem uvidím jestli je to pravé ořechové.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 10. 2009 20:47

Danuš, určitě to bude ke spokojenosti tvé i amarilek :-)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2009 19:56

www.amarylis.estranky.cz tady je vse co je dulezite, lepsi stranky snad ani nejsou
jinak vsem doporucuji, aby nikdy nestrihaly, netrhaly listy!!! jsou v nich latky, ktere rostlina vyuzije v cibuli a diky nim vytvari kvety!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 10. 2009 20:10

Pozdě dneska jsem je ufikla.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2009 20:16

no pokud byly aspon zluty tak to jeste jde, ale pokud zeleny tak asi nic moc no:-(
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2009 21:09

Ahoj mičurinec, právě na tyhle stránky chodím sbírat zkušenosti.Navedla mě na ně Milka60 a tady mně poradily amarilku stříhnout před zazimováním.Ty moje měly listy docela svěže zelený a ta jedna co na zahradě kvetla měla ještě i zbytky květního stvolu. Ale jak jsem je odstříhla (asi tak na jednu třetinu), velmi rychle zatáhly a dnes už jsou suché.Teda tu co kvetla jsem po zasazení do květináče nechala asi dva týdny ještě v koupelně nežli jsem ji dala odpočívat do tmy.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 10. 2009 17:15

obecne by se mely listy nechat zatahnout u vsech cibulovin-teda az na meciky a jine z celedi kosatcovitych...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 15. 10. 2009 21:20

to je síce pravda,ale čo ked sa im nechce a už začínalo byť chladno-musí sa im pomôcť
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 10. 2009 21:21

Předešlé roky jsem pořád čekala až zatáhnou a uschnou jim listy ale vůbec se jim do toho nechtělo.Nakonec jsem je odnášela i s listy a ty postupně žloutly ,ale do vyndávání stejně všechny nestihly uschnout.Právě, že jsem si taky říkala, že když bych je ostříhla ,že je ošidím o živiny z listů.Tam na těch stránkách to ale doporučovali a i cibulky co mi posílala známá byly ostříhané. Tak věřím,že jim to nijak moc neublíží. Malinké cibulky do 3 cm nenechávají zimovat vůbec a celou zimu je mají na světle a zalévají. Tak jsem to taky tak u těch maličkých udělala.Už znovu raší.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 15. 10. 2009 21:25

Preto je dôležité ,aby nabrali živiny v lete a sú to velkí žrúti na hnojivá
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 10. 2009 21:29

Ahoj Mili,ty maličké od tebe se velice natahují,už jim budu muset najít lepší místo na světle.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 15. 10. 2009 21:32

Ahoj Karen,ty si určite dobre poradíš,-si šikulka
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 10. 2009 21:35

ty maly mas pravdu, ty se nezimuji a vegetuji az do doby nez radne narostou... jinak ja je vyndam ze zahonu a v bedynkach je dam do kotelny, kde jsou hodne rychle oschle a listy susti do 3 tydnu, pak prendam na verandu kde je tak 10-12st a vse snad zatim ok
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka