Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 6. 2013 19:14

Mně se také Zombí líbí, jen mi je líto,že drží květy směrem dolů. Loni,když mi kvetla poprve jsem doufala ,že to snad příště narovná, ale je to tak i letos Na fotce je to vidět, drží je jako zvonek.fotím je přímo nahoru.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 6. 2013 19:40

Máš je mooooc krásné všechny, daří se ti s něma. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 6. 2013 21:05

Teď jsem si vzpoměla, že jsem loni slíbila Daně, od které mám semínka jejích amarylek ,že ji budu informovat,jak její semínka si vedou. Tohle jsou fotky které jsem pořídila, když jsem přesazovala rostlinky vyrostlé z jejích semínek. Rodiče a potomci.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Další focení bude zase až při přesazování. :-)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 6. 2013 21:57

Karen, jen zírám :shock: , jsi fakt šikulka :tleskani :tleskani :tleskani , smekám. :hm , jak to umíš s amkama :D
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 6. 2013 08:43

Karen už je přes Amky odbornice 8-D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 6. 2013 12:57

Karen, díky za zprávu jak si vedou "dětičky". Vidím, že dobře a jsou ty cibule docela už pěkné. Já mám o něco menší dceřinnou cibulku od té první na obrázku - červené a její matka už určitě letos nepokvete. Snad je to tím, že ji další cibulka vyčerpala. Ostatním, tj bílá a rudá cibulky neměly a kvetly hned. Tady hned rostly jen listy a tak to nejspíš zůstane. Cibule je pěkná, pevná, ale květ nikde. Tak tím mi skončilo opylování a jen čekám, až dozrají semínka od té snad opylené - bílá matka rudý pyl, jestli z toho něco bude.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2013 21:17

Danuš, nemyslím si, že by ta nová cibulka zavinila to, že nekvetla. Některé amky vytvoří množství mladých a přitom kvetou. Jsou prostě víc množivé, jiné zase ne a ne dát dceřinou cibulku. Já na jednu čekám uř čtvrtý rok a pořád žádnou nemá. Ale něktré cibule kvetou přez rok je to pro ně typické. Dost často koupené cibule druhým rokem nenasadí na květ .Vysvětluji si to tím, že byly do prodeje rychlené a trvá jim to dýl něž to vyrovnají. Chce to trpělivost. Může nasadit i v létě. Mám i takové co kvetou 2x do roka. Podruhé v létě. :-)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 6. 2013 10:57

Ty myslíš, že i přesto, že má už hodně listů by mohla letos i kvést? Mě tahle červená připadá taková nejběžnější, tak mě dost překvapilo, že právě tahle stávkuje. Asi půjdou ven. letos mají nějaké abnormálně obří listy, leze to všude skrz kytky. Já je měla vyrychlené všechny tři, dost mě překvapilo, že dvě z nich kvetly. Byla jsem překvapená, jaké měli letos ošklivé a v malém výběru ty cibule v Německu. Zdá se, že letos byl pro ně nějaký špatný rok. Vždycky tam toho mají mraky, letos skoro nic a ten zbytek byl už od pohledu dobře nevypadal.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 6. 2013 20:27

Určitě nejsou žádné obyčejné. Původné zbarvení bylo s takovou tou bílozelenou hvězdou v kalichu. Jednobarevné už jsou vyšlechtěné.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 6. 2013 06:56

Smekám,Karen fakt šikulka. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 6. 2013 09:35

Karen jsi prostě jednička. :-) :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 7. 2013 14:03

Na zahradě mi plevel přerostl amarylky.Už nebylo chuděrky ani vidět. TAk jsem se dala konečně do pletí. V roce 2011 jsem dostala od Rozárky 3 cibulku Rilony. Letos poprve rozkvetla ale teprve až nyní na zahradě.
Tak Rozárko koukej jak se jí u mne daří!!. Ostatní amky ty volně zasazené v půdě jsou ty co letos kvetly ještě doma, a v bedničkách jsou malé semenáčky .Ty v tuhlíkách jsou nejmladší většinou letošní.. Teď co jsou vypleté se jím povede lépe.

Obrázek Obrázek Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 4. 7. 2013 15:24

Koukám Karen co je s tím práce, a takové množství , je vidět , že je to tvůj velký koníček.. :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 7. 2013 15:53

To až nyní v důchudu.Dřív jsem měla jen pár pokojovek na okně a bydlela jsem v paneláku v Brně.Tak to ani nešlo.CHovala jsem psejky a později kočky peršany, a pak zase pejsky. Teď mám vlastně všechno dohromady. Jen ty kočeny jsou už normální bez papírů. :) :) :)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 7. 2013 17:23

Karen to je plantáž, :tleskani :tleskani já je mám v malých přepravkách. Rostou pěkně, ale nekvetou.Mám jich jen pár.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka