Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 10. 2010 19:13

Aha ja myslela,že tak budou uskladněné v těch bedýnkách.No ty mé asi zůstanou v těch květináčích.Mám jich jen 6ks a teďka si uvědomuju,že žádná nemá mladou rostlinku i když byly pořád venku.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2010 19:39

mam za to, ze nejvice se mnozi mlade cibule..i u jinych cibulovin to tak je, velke cibule maji velke kvety, ale uz se tak nemnozi, proto se delaji nove mlade rostliny, ktere udelaji odnoze a ty velke se dopestuji a jdou do sveta
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams.nada 14. 10. 2010 20:28

dobry vecer prajem, som tu nova a s amarylkami zacinam. Dnes som si kupila dve cibulky amaryliek. Na tychto strankach som citala viacere postupy, tak sa pytam ja osobne. Mam tie cibulky zasadit hned, alebo ich mam nechat pokial nebudu rasit (teraz su to volne cibulky - mozem ich zabalit do novinoveho papiera)? Dakujem vopred za rady skusenejsich :-)
adams.nada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2010 20:44

vitam Te tu, hlavne zalezi na kdy chces, aby Ti cibule vykvetly, pokud jsou videt poupata tak je rozumnejsi cibule vysadit asi do 10dnu, pokud ne, muzes je uchovat treba ve špajzu nebo kde mas teplotu 15st, pak to cibuli nastartuje a ona se rychleji probere...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2010 20:46

Pořád něco honím a pořád nejsem u konce, tak teprve teď jsem nakoukla.Já ti řeknu Mirku, že jsem se sem skoro bála kouknout, že tu bude od tebe zpráva, že zase nic. To jsem si teda oddechla. Tak už to myslím mají všichni. Máš pravdu, že to balení bylo náročný a měla jsem toho dost. Jsem ráda, že to mám hotový, ale mám zkušenost pro příště. Musím to odesílat dřív, nežli to tak vyroste.Ty nejstarší, nevím možná ty ani žádnou z nich nemáš, ale já je mám před sebou na okně a už zakrývají dolní část výhledu.Příště budu nabízet postupně jak budou větší.
Rady taky suším, amky u topení, ale i s natí a tak mi to bude nejspíš trvat mnohem dýl než tobě. Proto jsem je začala dávat k teplu postupně, a ostatní mám v bedničkách, jen nevím, asi ty noviny teď tam spíš překážejí. Původně jsem je dávala na dvůr na slunko i s těma novinama.
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2010 20:53

jsem si myslel, ze makas-ze jsi dlouho nepsala jak sem tak k Edovi--tam uz mas mimochodem kupu gratulantu(vcetne me) jinak amarylky-asi 2 byly o dost vetsi nez ostatni, to byly ty starsi, jen taktak jsem je vysadil do tech kvetinacu, ktery mam na semenace vycleneny..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2010 21:04

jj, pořád je co opravovat a nebo tak nějak. Poroučela se nám branka na zahradu.To teda už nespravuju, zítra dojede syn udělat novoua v sobotu pojedeme k synovi do neděle.Ona snacha je rozená jako já. Dřív jsme to slavívaly společně na chajdě.Tady přikládám fotku těch uplně prvně sázených semenáčků. Já přesazovala vše do truhlíků, jinak bych to neumístila. I tak jsou všude.Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams.nada 14. 10. 2010 21:05

micurinec... dakujem krasne za radu. Tak ja tie cibulky zatial odlozim do pivnice a priebezne budem sledovat, ci nahodou nie je vidiet listy alebo nebodaj kvetny stvol. A najneskor koncom novembra ich posadim do kvetinaca. Dufam, ze na ne nezabudnem. Ale nemala by som... objednala som si este par cibuliek z netu. Som zvedava, v akom stave dojdu ...
adams.nada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2010 21:11

takze to jsou Karen semenace z lonska? ja mam taky nejake - ale jeste jsem se do nich nepodival, dnes jsem je prenesl z venku - byly pod presahem strechy a tudiz ani list nebyl spaleny mrazem
pro adams: klidne si objednej, podivej se k Edovi na web, tam je hodne odkazu, abych tu nedelal reklamu - staci si zadat do ceskeho vyhledavace amarylis a nemuzes ten odkaz minout...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2010 22:17

Mirku loňsá nemám žádná. Ty na tom obrázlu : semeno bylo zaseté 28.1.2010
vzešla za 14 dnů. to jsem ještě neměla s tím zkušenost a byla zaseta do mělé nádobky.Tak že tahle bylo třeba přesadit do petky v 19.3.
24.6. jsem je sázela do volné půdy.
Na Rajčeti mám k tomu fotky.Číslo pod kterým jsem ti je posílala odpovídá prvnímu číslu u fotky v příslušném albu.
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31c_cas ... _c._01-10/
Těch alb je 16, rozdělených podle pořadových čísel rostlinek,tam bys každou rostlinku odemne našel .Jen musím doplnit poslední fotky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 10. 2010 08:30

Vítám tě Naďo odkaz na ty stránky je o pár příspěvků víš tak toho také hodně píšem ...o Amkách :mrgreen: ale když bys to nenašla :?: :hm tak to risknu znovu http://www.amarylis.phorum.cz :-P ]:-< :tleskani a můžu bejt zvědavej jaké jsis koupila amarylky???? :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams.nada 15. 10. 2010 11:26

ra.cermak píše:Vítám tě Naďo odkaz na ty stránky je o pár příspěvků víš tak toho také hodně píšem ...o Amkách :mrgreen: ale když bys to nenašla :?: :hm tak to risknu znovu http://www.amarylis.phorum.cz :-P ]:-< :tleskani a můžu bejt zvědavej jaké jsis koupila amarylky???? :?:

Radku, dakujem za privitanie. Kupila som si bielu so zelenym stredom a ruzovu (taku cukrikovu). Len dufam, ze cibule neboli pomiesane. Tak snad sa trafim s tymi farbami. Zatial som ich ocistila od starych sukniciek a uschnutych korienkov. Este musim pohladat, ci sa u mna nenajde pripravok na morenie, alebo si ho musim kupit. Teraz su cibulky ulozene v novinovych papieroch v pivnici.
adams.nada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 10. 2010 15:57

Naďo dá se i Hypermangan z lékárny ale ....
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 10. 2010 18:48

tak tady jsou semenacky druhym rokem-daval jsem je lehce nad zem ale po zalevani jsou tesne pod ni, az se vyndaji tak je dam uz jako stary amarylky... Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 10. 2010 12:54

kdo nechodi k Edovi na web tak pro Vas sem hodim svy vubec prvni semenacky hvezdniku - letos jsou druhym rokem.. Obrázek Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků