Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 1. 2015 15:27

Vidím,že i ty cibulky jsou nevyzpytatelné 8-D :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 19. 1. 2015 07:28

Hehe, to se mi taky stalo.. clovek se o to stara, pipla to, ceka na kvety a nic. No a kdyz jsem se nastvala, soupla to nekam do kouta a rikala jsem si, ze to asi vyhodim, tak to zacne pucet :-))

Karen, ty cibulky jsou malicky, za to ani nemuzu nic chtit :-D ale posli mi adresu do SZ, muzes to s nima aspon zkusit!

http://www.rajce.net/f872640859

Benfica uz kvete, vskutku nadhera, ale nedari se mi vubec vyfotit. Zadna fotka nebyla "spravedliva".. hm.
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 21. 1. 2015 14:48

Benefica je moc krásná, je vidět, že se jí u tebe daří. :tleskani Tiše závidím. :-P Moje ošklivka mi dokazuje, že se jí tak snadno nezbavím, roste jak o život. :-D
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 1. 2015 20:04

Žádná amka nemůže být ošklivá.To ona se ti chce zavděčit a proto se tak snaží.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 21. 1. 2015 20:20

Karen, však já to "ošklivka" říkám s láskou ;-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 1. 2015 22:33

aby jsi ji neurazila!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 22. 1. 2015 09:05

Tak dobře, zatím jí přejmenuju na Katku :-)
A mám hrozné nutkání vytáhnout ze sklepa tu mojí Dancing Queen a trošku jí popostrčit, aby už kvetla :-D Jen nevím, kam bych jí pak dala až do jara :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 1. 2015 10:30

Tak dobře beru Katku :) Jestli ta tvoje dancing nenasadila na květ tak to že ji vytáhneš nemusí nijak kvetení uspíšit. Začne se olisťovat to ano ale jestli pokvete to tím nevyvoláš. Jestli spí tak bych ji nechala dál odpočívat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 22. 1. 2015 11:12

Spinká mi u mamky ve sklepě, takže se k ní dostanu až o víkendu a určitě jí zkontroluju. Jenže s naším sklepem je ten problém, že se tam amkám spí moc dobře. Pamatuju si, že když jsem byla menší a mamka amky ještě pěstovala, tak je násilím budila na Velikonoce - klidně v dubnu. V životě jsem neviděla v našem sklepě růst poupě, vždycky až když se daly ven a nikdy nebylo poupě bez listů, vždycky zároveň, nebo prvně listy a pak poupě. No jsem na to zvědavá... ale ještě teda vydržím :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 1. 2015 12:35

jj rozumím, tak bych počkala tak do února, to se už většina budí. a nechávej je budit postupně. Nejdřív jen na světlo ne slunko a vodu jen spodem ne na cibulku. Ty spící v tuhle dobu trochu závlažuji tak jednou za tři týdny. Dávala jsi je spát v říjnu?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 23. 1. 2015 15:47

Spát šla až začátkem listopadu, pokud si dobře pamatuju. Tak jí ještě nechám odpočívat, možná jí teď o víkendu lehounko zaliju. Uvidím jak na tom bude.
Když já už se tak těším na jaro, tohle počasí to je zlo... Dneska jsem cestou do školy a ze školy stihla 3x zmoknout a 2x zachumelit, to je na hlavu. :/
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 28. 1. 2015 10:44

Obrázek

Tosca kvete!!! :love: 8-D Uzasny kvet!

Ovsem prekvapeni se vskutku konalo, kdyz mi druha cibule (koupena taky jako Tosca) vykvetla lososove ruzove...!
Podezrivam, jestli to neni Hercules, kteryho taky meli v nabidce..

Obrázek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 28. 1. 2015 10:48

Nekdo se zapomnel prihlasit :oops:
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 28. 1. 2015 13:25

To vůbec nevadí, že nevíme komu kvetou, hlavně že kvetou! A jsou moc krásné. ;-)

A teď jsem tak pátrala po něčem u mamky na blogu a narazila jsem na tohle: http://sem-tam.blog.cz/0904/amarylisy
To je hlavně pro Karen, že s tím naším sklepem a velikonočním kvetením nekecám. :-D Jen je škoda, že ten červený a růžový už nemáme. Zato Dancing Queen je podle toho data pěkně stará babka :-D
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 1. 2015 16:57

Tak můj výpěstek - semenáček poprve kvete.

Obrázek Obrázek Obrázek

Má sice jen dva květy,ale to nevadí jsou zato hodně velké průměr květu je 14 cm. To je fakt docela hodně. :-)

Tosca je fakt nádherná.

-- 28. 1. 2015 17:00 --

Anor, krásné fotky :) :).
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků