zoufalé avokádo

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Renataa 26. 8. 2007 14:02

Dobrý den,
potřebuji poradit, v lednu jsem zasadila pecku avokáda a zdárně vyrostla. Ovšem první lístky (a všechy ostatní též) vyrůstají tak do max. 5mm velikosti, pak zhnědnou a odpadnou. Avokádo vypadá fakt žalostně, dokonce lístky rostou už i po stranách hlavního výhonu.
Zkoušela jsem snad všechno - mít ho doma, venku, ve stínu, na rozptýleném světle, nyní je v kuchyni, je tam relativně vyšší vlhkost než jinde, nepomáhá to... Zálivku mám střední, tedy když oschne povrch, tak zalévám, hnojím občas jednou za měsíc klasicky hnojivem na pokojové rostlliny.
Všude vidím, jak je jednoduché k pěstování a mě se nedaří....
Nevíte čím to je?
Díky
Renataa
Renataa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 9. 2007 22:55

Avokado má kořeny velice citlivé na zálivku, pokud má stále dost mokrou půdu, reaguje hnědnutím listů - možná to je příčinou Vašich problémů.
Optimální teploty kolem + 25 stupňů a rosení, jihovýchodní orientace, ne úpal - to mu vyhovuje v létě nejlépe. V zimě +10 - 15 stupňů, omezená zálivka. Nemá rádo přesazovaní, proto raději větší květináč a delší pauzy mezi přesazováním.
Přeji rychlé uzdravení :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod OndraVy 27. 6. 2020 14:13

Jak dlouho skladujete vypěstované avokádo? Na wiki jsem se nic nedočetla https://cs.wikipedia.org/wiki/Avok%C3%A1do a narazila jsem jen na https://www.gastrofresh.cz/avokado-v-gastronomii-jak-s-nim-pracovat-prinasime-tipy-na-pokrmy/ kde píšou "Teplota skladování nesmí klesnout pod 10 °C, jinak začne plod zevnitř černat."
OndraVy


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků