tulipány z NL

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod caprighia 25. 12. 2008 15:21

Zdárek,
jsem absolutní antimičurin, tak prosím poraďte :
přivezl jsem si z výletu do Amsterdamu cibulky černých tulipánů. Na pytlíku je napsáno, že do země se mají dát od září do prosince. Ovšem trochu se bojím je teď zakopat na zahradě. Tak jak - dát do hlíny v květináči a do temna do sklepa zalít/nezalít ? Zakopat do země a čekat co to udělá ? Dá se je třeba použít jako pokojové - takže doma zasadit do květináče, zalít a příroda to nastartuje ? Dík.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 12. 2008 16:45

Doporučuji je dát do země ihned aby ještě do jara zakořenily.Už je hodně pozdě. Měly by se dát do země ven ale vzhledem k tomu že má zamrznout dal bych je do květináče a umístil bych je do chladné bezmrazé místnosti (cca 1-10°C) V Holansku to jde sázet i teď ale u nás by to mělo být do konce října aby stačily zakořenit než zem zamrzne.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod caprighia 25. 12. 2008 17:55

OK, díky. Dám je do hlíny do květináče a do sklepa, tam by mohlo být okolo těch 10 stupňů. Jsem zvědav, co z toho vyroste :-)
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fáňa 1. 4. 2009 13:10

Také jsem si přivezla tulipány z NL, černé a strakaté papouščí. Přivezla loni v dubnu, hned zasadila, ten rok neudělaly nic a letos druhé nic. Normální tulipány už jsou venku a ty holanské nic.Asi se musím podívat, jestli tam vůbec jsou, jestli neshnily, nebo je něco nesežralo, ale že by všech 15 ks??
Fáňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crosan 1. 4. 2009 14:33

Radši se podívejte, sice jsem neměla tulipány z NL, ale jsou pryč, prý chutnají hryzcům
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2009 19:01

To mohu potvrdit , tulipány hryzec zlikviduje a také ladoňky a hyacinty. Narcisy ,bledule a sněženky nežere, jsou hodně jedovaté.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fáňa 2. 4. 2009 10:00

Tak děkuji za radu, jestli počasí vydrží, tak v sobotu to jdu prohrabat. Je ale zajímavé, že ty naše normální, červené a žluté tam jsou stále. No asi těm potvorám více chutnají ty dovozové. Mirka.
Fáňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 2. 4. 2009 10:57

:shock: Jejda,to by byla skoda!!!! :-| Skoda ze jste je nedala do kvetinace nebo bedynky ci truhliku.Ja tam mam tulipany,lilie,rebciky i hyacinty.Alespon se mi lepe vytahuji ze zeme a nemusim je pracne vyryvat.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fáňa 6. 4. 2009 12:44

No jo Bělenko, to je teda fakt, to jsem měla, ale to mě nenapadlo :pozor :pozor . Zbyly tam asi dva samotné listy, tzn. že tam zbylo asi tak půl cibule, tak uvidíme co to udělá do příštího roku.Jinak i když tam hryzec řádí :-\ :-\ tak ostatní cibule vytrvávají, abych to nezakřikla - jsou tam hyacinty,modřence,lilie,narcisy, různé druhy tulipánů. Jen ty z NL ne, možná ale jestli nevymrzly :pozor :pozor . Mirka
Fáňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crosan 6. 4. 2009 17:25

Tak dobrý den, tak to nezakřikněte, protože jsem na podzim nasadila 50 modřenců, měli být nějaké zvláštní, poctivě jsem si je označila, abych měla pěkný okraj záhonu a ejhle je jich jen 16 a pod nima nora jak hrom,
crosan
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků