Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2010 09:12

Tak nevím, chryska ještě nastačily rozkvést a už jsou po ránu v jinovatce. Nevíte jestly vůbec rozkvetou? Mám je jen přímo v zemi,skovat se nedají.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 10. 2010 09:42

Tak moje sežrali slimáci
Naposledy upravil hejjar dne 14. 10. 2010 18:27, celkově upraveno 1
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 10. 2010 17:58

ahoj Karen,já je před mrazíkama schovávám do skleníku,ale jestli nemáš skleník tak se můžou vsadit do květináče a dát do bezmrazé chodby a nebo je zakrýt na záhoně netkanou textílii.
Snad ti je ještě mráz úplně nespálil.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 10. 2010 20:54

Hani, to jako myslíš,abych je vyryla a přesadila? To jsou vysoké chryzky pořádné keře,no snad část by se dala vyrýt a odnést, ta netkaná mě teda taky napadla,: ještě ji mám na zahraděm jak jsem ji sundala u amek. Škoda, ještě jsem to neudělala, do dneška ty jinovatky přežívaly. Myslíš, že stačí ji jen tak přez ty keře(mám je až deo pasu nebo i větší.)přehodit,aby ležela přímo na rostlinách?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 17. 10. 2010 09:28

jo,jo klidně tu netkanou textýlii na ně hoď ,já to u některých taky tak řeším,
už brzy bude výstava chryzantém v Ivančicích,chystáš se tam? já zatím nevím.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 10. 2010 12:12

Určitě se zase půjdu podívat, přijď taky!!! Ráda bych tě poznala osobně aspoň letos, když ti to loni nevyšlo.Jinak zase nafotím a vložím na Rajče.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaguša 18. 10. 2010 12:45

milka60 píše:... do malých kveináčkov/jogurtové/ milka máte ich pekné aj ty aj Danka

Zajímalo by mě, zda je možné přezimovat chryzantémy i přímo na záhoně.
Jaguša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milka60 18. 10. 2010 13:58

Dá sa , len ich treba chrániť pted premrznutím- vetvičky ihličňanov

moje už začínajú nakvitať, ale velmi pomali- tohto roku je všetko inak

ObrázekObrázekObrázek
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 10. 2010 14:32

Ahoj Jagušo, já zimuji chryzky jen na zahradě a nedělám s tím žádné zázraky. Jakmile přejdou natě mrazíkem a svěsí lístečky ,ostříhám je a na zbytky u země položím.To je uplně všechno. Rostou u mne teda jednak u plotu a za ním je velkej smrk a druhá část u zítky.Tahle fotka je pořízená asi před týdnem - ještě ani dneska pořádně nekvetou ,ale už se začínají otvírat.
Obrázek
Tuhle druhou skupinku jsem sázela letos na jaře bohužel jsou to zase jen bílé .V pozadí mám růžovou a zelenou koupené loni na výstavě. Bohužel se jim nechce jaksi rozkošatit. Navíc mi je trochu obraly slípky přez plot.Ale ty se už otvírají.Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 10. 2010 15:43

Mohu potvrdit to co dělá Karen, mám je také v zemi a přesně takhle je zakrývám s jejich větvičkami. Je pravda, že sem tam některá vymrzne, tak ji doplním po všech svatých těma, co lidi vyhodí do kontejneru.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 10. 2010 15:53

jj to mi tady někdo loni radil jak si opatřit nové druhy, jenže u nás se kytky a věnce vyhazují sice taky do kontyšu, ale přez zeď a do hloubky. pro mne je to nedostupné. Tak snad abych prošla hřbitov a něco zajímavého uštípla ještě dřív nežli to vyhodí.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaguša 18. 10. 2010 15:53

Ahoj a díky za rady ohledně chryzantém.
Můžete mi ještě poradit jak na buxusy? Sázela jsem je ( minulý rok ) do koupené zeminy, přihrnula mulč. kůrou, ale letos jsou celé zažloutlé. V zemi sice drží, moc neopadávají, ale pohled na ně je smutný.
Jaguša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 10. 2010 16:02

To ti teda neporadím.Mám taky buxus - panašovaný a to na chatě, vypěstovaný z větviček je tam několik roků roste moc pomali, ale jinak bez problemů Půda je tam chudá a kamenitá.Nijak se mu nepomáhá, žádné přihnojení se mu nedostává, jen v horkách jsem jej příležitostně zalila. Rostl sám bez problémů,až loni jeden z keříků sežloutl a myslím že i uhynul. Ostatní jsou dobré.Málo tam jezdím, tak nemám moc přehled.
Obrázek Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaguša 18. 10. 2010 16:20

Mě to zežloutlo úplně všechno a to jsem jich zasadila 21. Je to bída.
Jaguša
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 10. 2010 16:23

To teda je, ale ty moje už mají některé u 10roků a jsou vypěstované doma z větvičky. Mateřský keř je tam o kus dál taky.
Karen Válková
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka