Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 11. 2009 09:31

Teď jsem se byla na ně podívat,chudinky tak se snaží ty omrzlé květy povzbudit a ty které byly ještě zavřené rozkvétají,a tak mě napadlo, ty namrzlé hnědé otrhat,že budou mít ty zdravé víc místa a rozkvetou. Soused říkal,že prej má mrznout znovu až po 20.11.Tak to by ještě mohly stihnout.
Zelené se začíná otevírat první květ.Jsem na ni zvědavá.Zdá se mi ,že bude víc žlutozelená nežli zelená. To na tý výstvě měli docela světle zelené.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 8. 11. 2009 10:57

:-) :-) Karen,máš ich krásne- keby si bola bližšie tak by som ti dala ,tohoto roku som mala asi 50 koreňov,čo mi nebolo treba to som rozdala,a ty skoro všetko kupuješ/susedky ich nepestuju?,aby si mala na vymenu/
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 11. 2009 14:18

Já mám hodnou jen jednu co vůbec něco pěstuje. Tu bílou mám právě od ní ale víc jich nemá nebo se mi lelíbí. No možná-něco jí tam ještě roste,jen jsem to původně považovala za nějaký plevel je to takový pometlo s růžovými kvítky.Teprve letos mě napadlo že to podle listů bude chryzantema. Ona má jeden problém a to je její manžel. Šetří vodou-prostě kytky nezaleje na ně je vody škoda!Proto taky jí ty bílé ani letos nerozkvetly.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 8. 11. 2009 14:54

To je škoda
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 24. 4. 2010 13:08

ObrázekObrázek
Môj chryzantémový dorast
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 4. 2010 14:03

A jejda, to bych taky měl začít. že. :hm
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2010 19:45

Mili, že jsi to tady dneska otevřela tak se aspoň s vámi podělím o svoji velkou radost. Nahoře na týhle straně jsem psala jsk jsem si donesla z výstavy dvě sazenice chryzantem -růžovou a zelenou. Rožová kvetla ale ta zelená měla poupě jen pootevřené a nežli se stačilo uplně otevřít - ukousla jej srna.No co na to říct - měla smůlu, ale stonek zelenej zústal. Na zimu jsem je zakryla a čekala na jaro. Jak přišlo koncem zimy oteplení vyrazily a další mráz je zmrazil. A bylo po radosti. Obyčejná ta původní už dávno obrostla a je vysoký takovejch 20 cm a ty dvě nové nic. Už jsem si myslela že je po nich, když tak před tejdnem ta zelená vyrazila a dneska i ta druhá. Vidět ještě moc nejsou ,ale ROSTOU..A tak mám velkou radost.
Tady roste ta zelená Obrázek a ta co není skoro vidět je tarůžová Obrázek a takhle už je velká ta bílá -původní Obrázek

-- 24. 4. 2010 20:48 --

Mili a co s tolika sazeničkama děláš? To rozdáváš nebo osazuješ na výzdobu na dušičky?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 24. 4. 2010 19:57

Mám veľký kus pôdy a tam je miesta ajajaj a kamošiek je tiež dosť, teraz keď som doma mám čas a je to radosť, keď niekomu darujem a on sa poteší
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2010 20:41

Jo to určitě!!Taky se zaraduji,když mi sousedka něco dá. Ale má jen to co já, to spíš já dávám jí- hlavně amarylku, i když bílou chrysku první mám od ní a teď jsem si řekla o nějaké cibulky narcisek na příští jaro já mám jen 3.Ale zítra vezmu krompáč a půjdu na louku vyrejpnout nějaké ty zdivočelé,protože až přiženou koně už se tam nedostanu a budou pryč.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 4. 2010 20:42

Já si kdysi koupila taky a všechny mi vymrzli, měla jsem 6 barev a nic z toho tak jsem to vzdala.Myslím chryzantémy.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 24. 4. 2010 21:38

Ja ich dávam na zimu do pivnice, tohoto roku som nechala nejaké vonku , a bola tuhá zima, ale aj tak mám dosť
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 4. 2010 19:53

Tak já zrovna dneska zasadila nějakou novou chryzku do záhonu.Kamoška ji měla ve velikém květináči a rozhodla se ,že už ji nechce. Prej je žlutá ale jednoduchá. Tak jsem ji přisadila k těm mým třem minulým.Je stejně velká jako moje bílá, počítám, že bude spokojená když se dostala z květináče ven

Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 25. 4. 2010 20:43

Bude pekná uvidíš mne sa javí, že tie darované sú najkrajšie
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 8. 9. 2010 08:54

tak už som ich vyryla a sú doma, môžu nakvitaťObrázek
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 10. 2010 14:51

Milka ty až rozkvetou tak to bude nádhera, pak dej foto. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka