Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod milka60 18. 10. 2009 19:06

Karen ak budeš mať 2 stejné skús jednu nechať vonku daj na nu ihličnaté halúzky-/čečinu-neviem ako sa povie po česky/proste zakryť,moja suseda mala tak vlani a nezmrzli
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 10. 2009 19:13

Myslíš jako tu rostlinu vyndat z květináče ,zasadit do země a zakrýt chvojím?! Jinak mně chryzantémy na zahradě rostou jen se nestačily ještě pořádně rozevřít při tom ochlazení.Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 20. 10. 2009 21:49

Suseda ich mala v črepe celú zimu ,na jar jej vyrašili a presadila ich,mala menej starosti lebo nemusela schovávať črepy
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 10. 2009 12:37

dneska jsem vám vyfotila chryzantemy které na zimu stěhuji do skleníku,
a tam mě pěkně rozkvetou a trhám je do vázy až do vánoc.
http://baxi.rajce.idnes.cz/CHRYZANTEMY_VE_SKLENIKU/
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 10. 2009 14:32

Hani ahoj, tak jsi na té výstavě nebyla?Já dokonce dvakrát,fotky jsem nafotila http://karelex1.rajce.idnes.cz/18_Vysta ... cice_2009/
ale ty tvoje jsou jako ty co jsem je viděla včera.Nádherný!!!Já si tam koupila včera po 30Kč tořivku a na dnešek jsem měla ještě domluvené další.Proto jsem, tam šla dvakrát. Ty dnešní jsou velkokvěté vypěstované ze semene,ale dost dostaly zabrat cestováním.Většina nekvete,tak to bude napínavé.Jo a ještě jsem si tam koupila i dvě chryzantemy,ale ty už jsou zasazený na zahratě.Někde jsem je včera tady taky dávala.Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 10. 2009 18:37

Karen jak vidím,tak jižní Morava jsou pěstitelé tořivek, tady jich moc není. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 10. 2009 18:49

No teda nevím, já se o ní dověděla tady z četu a když jsem se ptala v květinářství vůbec nevěděli o čem mluvím.Až v jednom a tam mi řekla ,že je nebere, protože je neprodá.Tam jsem dostala svoji první byla ve slevě. To tady na tý výstavě byly dvě ženský co je pěstovaly.Tak jsem si jich tam koupila celkem 6 jen nevím barvu a jsou dost poškozený,ale to ta první byla taky skoro bez listů a teď je pěkná.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 10. 2009 18:55

Tak jsem zvědavá až Ti časem pokvetou jaké budou.Určitě je pak tady ukážeš. :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 10. 2009 19:08

Karen,moc pěkné tořivky,
a ty chryzantemky jsi nakoupila taky moc hezoučké,
je škoda že jsem se k vám letos nedostala,snad příští rok se zadaří.
teď se chystám na další výstavu chryzantém příští týden v Hlinsku.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 7. 11. 2009 22:37

Obrázek Ešte mi kvitnú vonku
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 7. 11. 2009 22:40

Obrázek a ešte jedna
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 11. 2009 23:14

Milko, ty jsou krásné a ty červené uplně září. Já mám na zahradě jen bílé, ale tady už mrzlo a tak je po nich. Na výstavě jsem si koupila dvě sazenice obě už jsou zasazené a ty jsou menší a byly skované mezi plotem a těmi bílými a tak ty nenamrzly. Koupila jsem si tu růžovou a zelenou ale ta se zatím neotevřela
ObrázekObrázekObrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 7. 11. 2009 23:49

Ahojte Karen, sice nemám zkušenosti já, ale známá to vždy přikrylA celofánem, pak sestřihla , přikryla chvojím a na jaře ji to vyrašilo, až nasadily poupata, tak vyštipovala, aby měla nádherné velké květy. Já jenom koukala.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 11. 2009 00:01

jj já se taky chystám je sestříhat,ale zatím jsou ještě kromě květů-ty zhnědly- celé zelené.Dokonce ještě dorůstají nějaká poupata. Ty bílé tu mám již asi 3 roky loni jsem je přesadila sem a tady se jim daří nejlépe a pořádně rozkvetly.. Ale tohle jsou ty drobnokvěté tady by asi vyštipování moc nezabralo.
Ta nová zelená ještě ani nerozkvetla ale přibylo jí víc poupátek.Na zimu je určitě zakryju .
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 11. 2009 00:03

Mno drobnokvěté se nevyštipují
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka