cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 3. 2009 16:31

s pěstováním tulipánů a narcisů dohromady nevidím žádný problém,jen tulipány občas vymizí díky myšim,
Narcisy,tulipány,lilie....atd.je dobré po 4-5 letech rozsadit z důvodu lepších a větších květu,
když se chystají květy hlíznatých rostlin na výstavu tak je to nutno přesazovat i častěji.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 3. 2009 14:49

Děkuji za názory, snad máte pravdu a nevadí si.Na naší zahradě mám kytky jen na takovém pásu u plotu.Je to pozůstatek po babičce a narcisky tam, co já pamatuju, pořád kvetly.Jsou to takové ty původní nešlechtěné ani je už tedˇnení moc v zahrádkách vidět.Tulipánky jsem mezi ně nastrkala já a ty mně rozkvétají a z narcisek tam zbylo jenom listí a jen místy se krčil jeden ustrašený kvítek a tak mi to bylo líto. A nemůže to být hnojením? Babička je určitě nehnojila nijak. Já mám drůbež a dřív i králíky a tak jsem je taky přihnojovala zvlášt, když jsem do nich přidávala ty tulipány.Dneska jsem ten záhonek čistila a už se začínají taky objevovat nýhonky těch co jsem přisadila vloni. Dostala jsem je a ani nevím co byly zač.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 3. 2009 14:57

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 12. 3. 2009 18:29

P.Karen,ja bych ty narcisky po zatahnuti vyryla a zasadila na jine misto nebo i na stejne ovsem zeminu byste musela vymenit,nemaji totiz vyzivnou pudu ,po letech je vycerpana a po presazeni Vam opet vykvetou a budou Vam delat radost.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 3. 2009 18:24

Já tam ale na podzim zapravuju drůbeží hnůj.A tulipánky mi tam kvetou,nebo ty nejsou tak náročné?Tedˇuž to mám odplevelené tak záhonek vypadá lépe. Jsem moc znědavá jestli letos něco pokvete. Dík za rady :-)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 3. 2009 18:37

Cibuloviny nemají rády výsadbu do čerstvě hnojené země (myslím čerstvým hnojem) - stejně jako česnek a cibule, těm to taky neprospívá. Dobrý, proleželý kompost nevadí, ale jakýkoliv hnůj raději ne :pozor . Spíš bych volila zálivka ze zkvašeného drůbežího hnoje během vegetace.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 3. 2009 20:45

Tak ten zkvašený hnůj používám v době vegetace teda až po sklizni na jahody je to dobře? Dát to i na kytky mě nenapadlo.Ten drůbeží hnůj není čerstvý když ho na podzim jsem tam dala .Během roku jej skladuji v hnojišti a pak odhrnuji vrchní vrstvu a beru zespodu už dost zaležený - vypadá jako kompost je sypký .Tak to snad neškodí.ten čerstvý zarývám napodzim tam kam zjara přijdou brambory.Je to tak správný nebo kam bych jej mohla dávat jinam. Ještě pěstuji zeleninu , a papriku a rajčata. Moc děkuji za rady.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2009 11:20

Tulipány mi již dost zatahují.Kdy se mají vyndávat ze země?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 10. 6. 2009 11:22

Karen, už! jak mají žluté listy, tak můžeš.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2009 11:24

Jé dík, to byla ale rychlá dopověď!!A co pak s cibulkama dál děláš.Posledně jsem je dala do papírové krabice a jen tak do prázdné králíkarny.A pak v srpnu naspět do země?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 10. 6. 2009 14:16

Ahoj Karen našla som ta -moja mama vždy hovorila -ked idu žiaci zo školy-koniec školskeho roru -tulipany von zo zeme,ked idu do školy-začiatok šk. roku tak s nimi do zeme.Nedavaj im hnojivo pred sadenim,ale polievat prekvasenym možeš ,ale riedenym.Papriku a rajčiny tiež polievam kvasenym riedenym 1x za tyžden už mam male rajčinky-zelene
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2009 15:32

Dík Milko, za rady, tak se toho budu držet.Však uplně ještě tulipány neuschly.Zkvašené hnojivo používám,ale teda rajský ještě ani mně nekvetou.Dávám zkvasit slepičince,ty asi taky,že!?
Před chvílí jsem přesadila do volné půdy ty amarilky jak jsi radila včera.A smím se tě zeptat odkud jsi? Na Slovensku máme rodinu.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 10. 6. 2009 16:12

Karen, já jsem potvora, já tulipány nevytahuju, radši si na podzim přikoupím, ale je fakt, že jsem se takto připravila o krásné černé až z Atlanty - jednoho podzimu už nevylezly. jinak myslím, že papírový sáček a králíkárna jsou na úschovu ideální - jenom na ně nezapomeň, to je totiž ten důvod, proč já je nevyrývám - nevzpomněla bych si na ně.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2009 16:20

Taky jsem je každý rok nevyndávala,ale už ten kousek země kde je mám potřebuje trochu probrat.V předu mám stromkový rybíz-ten je dobrej ,ale vedle rostl stromkový angrešt a ten mi asi taky srna ukousla .Tak je odlomený a potřebuje vyrýt .Už vyráží z podnože a to tam nechci. Já si ještě žádnou cibulku nikdy nekupovala.To co mi tam roste jsem posbírala po sousední opuštěné zahradě a pak to tu zbylo po babce-tchýni..Možná bych to měla zkusit a letos si něco koupit.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 6. 2009 16:22

Teď jsem si všimla ty píšeš"jednoho podzimu už nevylezly".Copak když je na podzim zasadím,ony ještě na podzim vylezou? Já myslela ,že až na jaře. Nebo je to překlep?
Karen Válková
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka