cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bakovicka 26. 3. 2008 21:16

Dobrý den všem ,prosím o radu.Zdědila jsem domek a po předešlém majiteli zbyla i neupravená zahrádka ale plná cibuek různých tulipánů,a podobně.nemůžu se jich vůbec zbavit.vše jsem zryla a probrala ale vyrostly znovu ani nekvetou.děkuji za radu :? :?
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 21:28

Není to škoda :cry: Ale jestli jinak nedáte tak je vytrhejte teď dokud jsou vidět nebo je postříkejte Roundupem.
Ježíši to jsem hluboko klesl radit někomu jak zničit okrasné květiny :oops: :oops:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod bakovicka 26. 3. 2008 21:32

Mě jich je taky líto ,co jsem mohla jsem rozdala,ale je jich opravdu mnoho,klidně vám je daruji.roundup jsem použila , ale nepomohl. :roll:
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 21:39

Takže ručo fučo nedá se nic dělat. Vytrhat do nejmenšího lístečku. Nebo to párkrát přejet rotavátorem těď v době největšího růstu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 21:56

vyrývání cibulovin je někdy opravdu fuška,jestli jsou tam mnoho let mohou být až 40 čísel v zemi.začněte s tím opravdu teď jak vám píše pan Daniel,dokud vidíte kde jsou,než odejdou listy.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 27. 3. 2008 09:59

moc děkuji za každý nápad.Snad jich už příští rok nebude tolik,a vykvetou
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 12:04

cibuloviny,pokuď by jste chtěla nějaké ponechat,bylo by nejlépe je vyrýt a nenechávat je ve staré hlíně, připravit jim nový záhonek z prokypřenou půdou a přesadit je tam a určitě příštím rokem pokvetou.
Cibuloviny by se měly po 4 letech vyrýt a rozsázet jinak se snižuje květenství.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 13:43

No já je nevyrývám a je fakt že některé kvetou čím dál méně ale ladoňky ty se množí jak plevel. mám je všude. Některé narcisy jsou na stejném místě 30 let.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 17:43

S ladoňkama mám to samé měla jsem je jen na záhonku a teď kvetou dokonce i v sadu 100 m od místa kde jsem je vysadila.
Největší příčinou tohoto zaplevelení budou asi myši,jinak to nevidím jakpak by se dostaly tak daleko?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 19:27

Množí se výborně semenem kolem starších rostlin je stovky semenáčků. Mám je i v chodníku těsně u domu. Jěště nedávno tam byla jedna a teď už desítky. Zajímavé je že mají modrý pyl. Takže když pozoruji úl tak včelky přilétají s modrým pylem a někdy to smíchají a mají i zelený pyl :shock: .To když sbírají žlutý a modrý pyl zárověň.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 19:31

a nebo by mě mohli semena tak daleko zanest i ptáci.
Ten pyl jsem zatím nikdy nestudovala,to je pro mne novinkou.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 19:52

Kdysi mě ladoňky hodně sežral hryzec.A také spoustu tulipánů.Narcisy a sněženky nežral (jsou jedovaté) .
Ladoňky se ze semen rychle obnovily ale o tulipány jsem skoro přišel. Musel jsem je nakoupit znova.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 27. 3. 2008 20:44

U nás se daří modřenci (tomu nejobyčejnějšímu), taky po bývalých majitelích. Rozdávám kde komu a není ho míň, spíš se rozlízá do všech stran už víc jak dvacet let..
Sem tam pod nimi projdou myši nebo krtek, tak mám pocit, že cibulky ještě víc roztahají :twisted: Alespoň že nájezdu hryzců jsme byli doposud uštřeni :mrgreen:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 21:03

Já můžu tulipány mít jen na jednom místě za barákem,jinde je neudržím máme tu tráprní s vodní myší,ohryže co může i kořeny stromům.
Deset metru před barákem máme rybník,na jednu stranu je k užitku máme stále dostatek vody,až na ty potvory hladový.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 21:16

Z toho mám hrůzu jestli se mě někdy nepustí do stromů. :( Chudák jmelí co bych si bez něho počal :mrgreen:
Daniel Bozner
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků