Jaké květiny do stínu?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ivbara 24. 7. 2007 21:40

Mame predzahradku pod lipou, sice otocenou na zapad,ale z jedne strany stini lipa, z druhe dum.. Darilo se tam mahonuTed mam u plutku chryzantemy a bilozelenou travu, uprostred zkousim hosty,ale stejne se odvraci od domu a primo u domu jsem zkousela skalnicky,ale nedari se jim..prosim, poradte.. Predzahradka je orientovana na naves..
ivbara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 7. 2007 20:53

Do stinné předzahrádky byste mohla vysadit plicník, huseník, lomikámen, barvínek, mochničku - to vše by šlo použít i do skalky. Dobře porostou ve stínu i konvalinky, bergenie, čemeřice nebo škornice. Okrasné trávy tam moc nepůjdou, jedině ostřice-stálezelená nižší travina.
Do skalky ve stínu se mohou vysázet i nízké druhy botanických rododendronů, které mají výšku od 15 - 40 cm, pokud máte dost místa, můžete i použít i velkokvěté rodondendrony.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Monetka 16. 10. 2008 08:23

Rostlin do stínu je spousta. Z té klasiky kterou nebudu vyjmenovávat jsou i druhy rozchodníků, http://rozchodniky.blog.cz/0808/sedum-p ... on-hemsley které se nově objevily v našich nabídkách, Hebe, různé vřesy a vřesovce.
V letošním roce jsem se přesvědčila, že taková mateřídouška snáší v pohodě stín. naopak na exponovaném plně osluněném místě se je po odkvětu moc nedaří, většinou zcela uschne. M.
Monetka

Odeslat příspěvekod Scandiaca 11. 3. 2009 20:22

Jojo, bergénie a konvalinky rostou ve stínu dobře :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků