hortenzie

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 7. 2012 09:12

Kočičko hortenzie se pěkně snaží :tleskani :tleskani , tak si holt holčičky necháš doma 8-D 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 7. 2012 11:55

Kočičko úžasné. :tleskani :tleskani :tleskani Mě ani neroste natož aby kvetla ,to už je druhý pokus. :hm :hm :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 9. 7. 2012 12:43

Kočičko , já myslím ,že se určitě vdají ;-) , hortenzie je pěkná :-))
Já se pochlubím ještě jednou, dvě mi pomrzly tak nekvetou a tato mám ji 3 rok se mi takhle odměnila , mám z ní radost :-) ObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 7. 2012 19:13

Ta je nádherná. Růžovou mám ve květináči, tady by zimu nepřežila, jedině s obrovským balením a to se mi nechce. Je ale malá, zatím jeden květ.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hankaniky 9. 9. 2012 06:10

Mám na zahradě hortenzii,která byla středně vysoká a letos vyrazila dlouhé výhony přes 1,5m. Je to normální? Neexistují plané výhony jako třeba u růží?
hankaniky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 9. 2012 12:43

Hankaniky nejsou to plané výhony,dvě z mých hortenzií mají běžně tak velké výhony i kvetouví, každý rok.Jsem z nich úplně něšťastná, už jsem je kolikrát zkoušela i sestříhat až dole na jaře,ale vše je zbytečné.Opět vyrostě tak velká.Takže jestli ti to tak vyhovuje, tak se s tím netrap je to ok.Koukni pod mým obrázken do alba,- zahrada -tam je uvidíš . :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AMI.H 13. 9. 2012 08:39

Dobrý den, Vy skutečně hydrangeu macrophyllu (dle fotek v albu) na jaře střiháte u země a ona Vás obdaruje takovou záplavou květů ? Tak to jste "kouzelnice" nebo je to hortenzie z kolekce ENDLESS SUMMER. Sdělila byste, mi, prosím, přesný název Vaší nádherné hortenzie. Děkuji.
AMI.H
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 9. 2012 18:07

Samozřejmě je nestříhám úplně vždy u země :lol: , to by opravdu nekvetla.Taková zkouška byla jednou, to když dost hluboko pomrzla,ale stříhám je docela dost.Jenže ona vypouští ty nové pruty ještě větší než jsou ty kvetoucí.Už vím,že to nemá smysl 8-D . Název bohužel nevím, zrovinka tyhle jsem kdysi donesla ze smetiště. Mám ještě starorůžové a ty rostou menší,ale kvetou také ostošest.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 26. 7. 2013 09:58

Tak už zase kvetou :-) ObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 7. 2013 09:28

Máte je nádherné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Letos se jim opravdu daří Taky mám keře jako hrom.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 16. 9. 2013 16:40

Krásné. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helencom 13. 10. 2013 12:17

Scháním bílou velkokvětou hortenzii (řízek) a bílý velkokvětý Clemátis(plamének).
Mohu nabídnout modrou hortenzii,růžovou, Plamének mám světle fialový.
Ráda vyměním léčivou rostlinu Kalísii.
Mohu předat semínka kopretiny Řimbaby (na migrénu). Nabídněte též nějaký užitečný přebytek ze zahrádky. Nejlépe z okolí Prahy. :mrgreen:
helencom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 7. 7. 2014 10:30

Tak je zase čas hortenizií :-)) ObrázekObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 7. 2014 10:41

No nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Já si ještě počkám jako se vším. :-) Přece jen tam máte tepleji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katarina2016 21. 9. 2016 12:36

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-pestovat-hortenzie jsem se dočetla, že je velmi důležité hortenzii pravidelně přihnojovat. Čím přihnojujete vy? Taky tam píšou, že když je PH neutrální, tak květině zežloutnou listy, jak tomu lze předejít?
Katarina2016
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků