hortenzie

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod V.Hejzák 9. 7. 2007 22:43

Nevíte někdo, proč nekvetou hortenzie ?
V.Hejzák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 10. 7. 2007 16:28

Na Váš dotaz nelze kvalifikovaně odpovědět. Neuvádíte, kde je máte vysazeny, zda na slunci, ve stínu, vlhku či na suchu, zda se jedná o pokojové či venkovní keře. Obecně potřebují hortenzie kyselejší substrát, stálé vlhko a po odkvětu seříznout. Napište více.
Irena Forejtová (AZ)
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 7. 2007 22:26

A také - jak dlouho je máte? Kvetly už někdy? Jsou na jejich vzhledu patrné nějaké změny?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod V.Hejzák 12. 7. 2007 11:40

Děkuji za promptní odpovědi !
Jedna z hortenzií je přes dest let stará, kvetla jen jednou po výsadbě, pak nic, další jsou tříleté, opět kvetly jen jednou. Stanoviště je na přímém slunci, nezastíněné, v blízkosti se daří dobře rododendronu (i když je rovněž na slunci). Z jara vše trpělo suchem (na chalupě 550 m n.m.), nyní zase přemokřením od trvalých deštů. Na listech hortenzií nejsou patrny žádné změny.
Zdraví Vás Václav Hejzák
V.Hejzák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 7. 2007 21:37

Napadá mně, jestli nemáte některý druh hortenzie, který má květní základy pro příští sezónu už koncem léta. Pokud tyto hortenzie před zimou seříznete u země (nebo jinak krátce sestřihnete), zjara sice dobře obrazí, ale nekvetou. Zkuste je jednou nechat do jara tak, jak narostly, odstraňte jen suché, nebo poškozené výhony a zjara potom namrzlé dřevo- za pokus to stojí.
(Řezat se tedy nemají druhy: Hydrangea macrophylla, H. aspera, nebo H.heteromalla) :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod V.Hejzák 18. 7. 2007 21:19

Děkuji, zkusím to, příští rok Vám sdělím výsledek. Hezké léto ! Hejzák
V.Hejzák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zahrádkářka 2. 5. 2008 10:36

Já bych se ráda zeptala zdali lze zasadit hortenzii do zeminy na rododendrony a azalky.Děkuji za odpověď.
zahrádkářka

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 5. 2008 11:53

Nic tím nezkazíte, když přimícháte zem k půdě, do které budete vysazovat - hortenzie mají rády kyselejší zeminu, kyprou a propustnou, Určitě víte, že se jim daří jak v polostínu, tak na slunci - tam mají ovšem vyšší nároky na vláhu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod zahrádkářka 2. 5. 2008 12:24

Díky moc za brzkou odpověď.Jakou zeminu by jste mi doporučily koupit,protože já mám na zahradě jílovitou a těžkou zeminu do které lze máloco zasadit aniž bych nemusela kupovat zeminu.Jinak je to u lesa a to je pro hortenzie dobré.Díky Jana
zahrádkářka

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 5. 2008 13:21

Do výsadbové jámy by se hodilo smíchat vaši těžší zeminu s pískem a rašelinou, pokud chcete kupovat zem, tak smíchat zahradnický substrát s rašelinou (pro azalky a rododendrony) a to přidat k té vaší zemině.
Ještě k zimování: hortenzie potřebují zimní zakrytí - můžete zasypat rašelinou a zakrýt chvojím, to na jaře odstraníte, rašelinu rozhrnete a necháte na místě.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 14. 7. 2008 22:21

Moc děkuji! Jana
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bublanina 17. 7. 2008 15:29

Dobrý den, o hortenziích nevím vůbec nic. Jen se mi strašně líbí. Proto bych se chtěla zeptat, jakým způsobem se hortenzie rozmnožuje. Je vůbec možné z původní rostliny půlku "odkopnout" a zasadit někde jinde? A kdy je to vhodnější na jaře nebo na podzim? Pokud to má taky vliv, tak květy jsou bílé, světle modré a růžové. Děkuji. Bublanina
bublanina

Odeslat příspěvekod HanaT 17. 7. 2008 20:42

hortenzie je nejlépe množit odkopky na jaře než začne rašit /dá se také celý rok,ale poničíte si stvoly/,dá se také řízkovat v srpnu ale obtížně se chytají.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Natali 22. 7. 2008 18:29

Mně zase přestala kvést ta co má jen ranní slunko,mám tu co nasazuje pupeny na staré klacky a taky mne zarazilo že ta druhá byla koupená jako fialková a kvete nám spíš růžově, sousedi mají krásně modrou, když si vezmu od nich řízek, je možné že mi zase zesvětlá? Děkuji za odpvěď
Natali

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 7. 2008 20:02

Aby byla modrá musí být pravidelně hnojená síranem hlinitým jinak je růžová.Prodávají se i speciální hnojiva na hortensie.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron