Dá se pěstovat brambořík na zahrádce?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 4. 2008 19:33

kejki3 píše:Tady u Slaného vyrašil ve stínu už před měsícem, ale asi je to jiný druh. :nenapadne
Teď se mu nějak nevede, asi to bylo brzo.

určitě vylezl moc brzo,jestli budou ještě mrazy,tak s největší pravděpodobností pomrzne. :-S
zkuste ho na noc přikrývat tetkanou textilii . :-|
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 4. 2008 22:54

Listy nejsou namrzlé, ale je napadená hlíza, takže asi konečná. Ta druhá hlíza nevydržela loňské sucho :(.
Koupil jsem je ve výprodeji, takže šly do země pozdě.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 4. 2008 23:38

Hlíza bude možná od něčeho ožraná :?: Listy občas vyraší i ze zbytku zdravé hlízy, ale málokdy se povede rostlinu zachránit pro příští sezónu :hm .
Taky mně výprodeje občas zlákají, jen by měly být o něco dřív :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Monetka 16. 10. 2008 07:58

Já je pěstuji na zahrádce běžně. Kvetou přes zimu a jsou jedinečné.
http://skalnickar.blog.cz/0809/cyclamen-cilicium
Monetka

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 10. 2008 16:33

Proto vydržely, že jsou skalničkové, tohle byly kusance veliké.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sklanickar 14. 3. 2009 07:15

delude2 píše:Já chu mít bramboříky na zahrádce. Halooo, poraďte někdo, kde seženu zahradní. Nebo mi tam poroste i ten, co koupím v květinářství? A jak se pěstuje?

Přikládám odkaz na článek o pěstování zahradních bramboříků. Právě v tomto období kvetou.
sklanickar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sklanickar 14. 3. 2009 07:16

sklanickar píše:
delude2 píše:Já chu mít bramboříky na zahrádce. Halooo, poraďte někdo, kde seženu zahradní. Nebo mi tam poroste i ten, co koupím v květinářství? A jak se pěstuje?

Přikládám odkaz na článek o pěstování zahradních bramboříků. Právě v tomto období kvetou.


zapoměla jsem na dokaz, :D tady je http://skalnickar.blog.cz/0809/cyclamen-cilicium
sklanickar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fáňa 1. 4. 2009 13:15

Venkovní brambořík jsem si přivezla z NL, dle rady nejdříve dala do belíku s vodou aby se napil, poté zasadila - to bylo v dubnu 2008, no a na podzim už kvetl. Zapomněla jsem na zimu přikrýt chvojím, ale protože bylo dost sněhu, nemrzlo tolik na sucho tak přežil. Zatím má pěkně zelené lístky. Myslím, že s ním budu zacházet jako s tím v květináči, přes jaro a léto zalévat a přihnpjovat a na podzim by měl zase kvést, tak uvidíme !!
Fáňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scandiaca 1. 4. 2009 14:47

Fidych píše:Jestli už pěstujete vytoužené zahradní bramboříky, zkuste k nim rostlinku brzy z jara kvetoucí, která vypadá jako miniaturní brambořík, ale bramboříkem není.
Je to kandík psí zub (Erythronium dens-canis), kvete v barvě lila až fialově červené časně z jara ( barev je více), po odkvětu zatahuje. Vydrží na stanovišti několik let a není nijak náročná.


Pěstujete tu někdo kandík..? To je tak nádherná kytka a doposud jsem na ni nenarazila, abych ji mohla koupit :grr: Tak bych ocenila nějaké tipy..
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 4. 2009 22:46

Kandík mám, ale už hodně dlouho (asi 12 let), takže jsem se ani nepídila, kde by byl k mání. Podívám se do svých "záznamů", jestli najdu, odkud přišel :hm :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 4. 2009 13:37

Ahoj, na tý chajdě co už jsem se o ní kdesi zmiňovala, měla před lety moje máma, veliké skalky , byla to nádhera jezdili se na ně dívat skalničkáři až ze Slovenska. No a v okolí roste ten divoký brambořík, máma jej vyrýpávala a pěstovala kolem chajdy na skalkách ale taky doma i ze semínek. Vím že jej množila a prodávala i na burzách.Nyní jsou ty její skalky už zplanělé ale stále ještě něco přetrvává a roste divoce. Třeba ty bramboříky tam mám všude kolem pořád.Časem , až se tam dostanu něco nafotím a ukážu. Ahoj Karen
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 4. 2009 19:08

Kandík jsem před těmi mnoha lety koupila na Zahradě Čech u stánku se sklaničkami, což už dnes nedohledám.
Ale venkovní bramboříky nabízí k prodeji zahradnictví Hortus na této adrese:
http://www.kvetina.net/ :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Niki56 12. 9. 2013 06:56

Ja cetla zde: http://osiva-semena.cz/podzimni-cibulov ... -1-ks.html ze prave bramboriky jsou vhodne i k pestovani venku. Loni jsem ho zasadila ven a byl krany,

Niki
Niki56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 9. 2013 07:36

Na naší chatě roste docela volně v přírodě. Moje máma jej pěstovala ve velkém ze semínek .Prodávala je na skalničkářských burzách. Tenkrát mě to ještě moc nezajímalo.Nesnáší přímé slunko. Rostou tam ve stínu stromů nebo pod keři. No jo, teď jsem si všimla že jsem to už psala nahoře,fotku pořád nemám, pokaždé,když jsem tam byla rostlo již jen listí byly odkvetlé.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 9. 2013 13:40

No jo Karen,ale co to je za brambořík?? :hm Nějaký venkovní?? Vždy jsem si myslela, že ty co se kupují jsou jen na doma,ale co když né??? :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků