Pěstování hlívy ústřičné

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod cengurka 28. 1. 2013 20:20

zdravím všechny milovníky hub,houbaření a ty kteří musejí vyzkoušet vše.V loni jsem si koupila hlívu v tom pytli se slámou a nebylo to nic moc.Můj bratr byl donucen porazit 50-ti letej ořech a do pařezu naočkoval hlívu a byla to veliká úroda.3 rodiny jme měli na kotel dršťkovky,Bylo to tak výborný,že jsem si nechala od pána co nám vozí palivové dřevo přivést dvě metrový klády asi o průmeru 30 centimrtrů a naočkovala jsem tam zrnitou sadbu hlívy a zabalila jsem to do igelitu.Během 7 dní byly všechny zářezy prorostlé podhoubím.Když jsem sundala ten igelit tak to krásně vonělo jak v lese houbami.Znovu jsem ho přikryla igelitovým pytlem,ale už ne tak těsně,aby tam bylo nějaké volno.Jsem zvědavá jestli se dočkám úrody.Jestli máte někdo zkušenosti a rady tak dejte vědět jak se to dělá a jak se to má.
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 28. 1. 2013 21:34

Tak tohle mě moc neláká, ale myslím, že něco tady kouzlila Moravanda, já jsem někde viděla, a teď si nevzpomenu na čem, jak pán posekal trávu na nízko na zahradě, namočil rok staré sušené houby ve výluhu s březovým listím, asi dva dny a tím výluhem zalel ten trávník. To bylo hříbků,z těch sušených. Tak a teď přemýšlím jestli je to možné nebo to byl apríl. Tak to chci zkusit.Neviděl to někdo taky?

-- 28 led 2013, 21:35 --

hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 28. 1. 2013 21:58

Já si myslím že je to možné protože v sušených houbách bude spousta výtrusnic.Záleží taky na tom najít vhodné místo.Nikdy jsem to neslyšela ale chtěla bych tomu věřit
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 29. 1. 2013 10:07

Jaruš, taky jsem to viděla, s těmi sušenými houbami, pokus jsem udělala, ale bohužel jsem to dělala až těsně před nastoupením mrazíků, a to už bylo opravdu pozdě. :hm Ale na jaře, tak v červnu, to opět udělám. Mám ráda takové pokusy. :lol:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 1. 2013 14:41

Také by se mi ten nápad líbil a myslím si,že to možné je.Jenže při mé malé a moooc slunečné zahradě,pochybuju,že by to vyšlo.Kdysi jsme pěstovali hlívu ve slámě a také byla super sklizeň.Dnes bych ani nevěděla,kde koupit to podhoubí.Vidím vždy jen už nasazené v něčem v kvetinářství.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cengurka 29. 1. 2013 18:25

Danielko já jsem si sadbu koupila na netu,není to ani moc drahý a brala jsem si k tomu ještě límcovku a ta se pěstuje jako žampiony.Ta hlíva je lepří naočkovat do pařezu protože na měkkém dřevě píšou,že plodí 3 roky a na tvrdém dřevě 6 let.A na zahradu zkusím koupit lesní houby a pýchavku.
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 2. 2013 18:45

A ty lesní jsem neviděla, když se zadaří, tak mi pod jedním smrkem rostou , nevím co, ale muž mi říkal, že je to maslák, dala jsem to do polívky, vůně byla a žijeme
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 25. 2. 2013 16:01

V lednu jsem očkovala pařezy a vypadá to docela slibně,tam kde jsem dávala sadbu tam je to bílé a krásně to voní po houbách
naočkovaná hlíva.JPG
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 2. 2013 17:48

Tak to jsem cengurko sama zvědavá,jak to poroste. Už je to moc dávno jsme je také měli v otýpce slámy a narostlo jich docela hodně.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 2. 2013 22:03

Já rovněž, nezapomeň nás i dále informovat. Je to fakt zajímavé. Ty klády jsou jaké, myslím jestli dub, buk atd.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 26. 2. 2013 06:01

Tak to jsem zvědavá :shock: :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 26. 2. 2013 10:31

Jani Klivie, je to bříza :nenapadne :lol:
Cengurko opravdu to vypadá zajímavě :hm ...a já se těším, že vyzkouším to, s těma sušenýma houbama :oboze
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cengurka 26. 2. 2013 12:04

Je to bříza.Můj brácha předloni porazil ořešák a naočkoval pařez.Dělili jsme se o to tři rodiny,protože se to nedalo sníst,je pravda že on očkovat živej pařez,ale já si myslím že by to mohlo jít i na uřízlé kládě.No uvidím jestli se to "otelí".
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ario 26. 2. 2013 12:31

ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cengurka 26. 2. 2013 16:01

Tak jsem ji odnesla na místo kde se netopí,aby dostala šok ze změny teplot a děj se vůle boží
cengurka
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků