Jak zlikvidovat trávu ve skalce?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2012 12:58

V krásné 10 let staré a dobře založené svahové a velké skalce (40m2) se mi začala objevovat v některých hezky rozrostlých půdokryvných rostlinách tráva.
Její mechanická likvidace je prakticky nemožná - nedá se vytrhávat s kořínky. Travní stvoly jsou poměrně slabé a rozprostřené po celé pokryté ploše rostlinou. Nevím jak se tam tráva dostala, fakt je že kolem 2,5 m širokého pásu je trávník.
Zdá se mi být škoda celou skalku na podzim vyrýt, rostliny po vyrytí vyčistit a znova skalku založit. Jednak by se ztratl desetiletý zárůst, jednak je to hrozná práce. Nezná někdo postup jak se s trávou vypořádat?
Děkuji všem za každou radu
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 24. 4. 2012 17:37

Tráva se tam dostala vzduchem, kdyby nefoukal vůbec nikdy vítr 8-) ,tak by se neroznášela travní semínka :hm :pozor , ale i ta by je roznášeli ptáci :mrgreen:
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2012 22:51

Dik za odpověď, ale já jsem se ptal jak se té trávy prorostlé v půdokryvných rostlinách ve skalce zbavit.
BTW: Ta úvaha o semenech trávy zanášených větrem z okolních trávníků je sice logická, ale nereálná.To protože 10 let nevyrostla v okolí žádná tráva nad 5 cm výšky, neboť je s cílem pěstění anglického trávníku pečlivě sekána sekačkami.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 4. 2012 09:09

V době růstu je možné použít štěteček s Roundapem, nebo kousíček molitanu. A nesmí se potřísnit nic okolo.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník