Ako polievate kaktusy ?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martinko2 29. 5. 2010 12:18

Akou vodou a ako polievate kaktusy ? Ja ich polievam zvrchu priamo na kaktus keď pôda obschne.
Alebo používam rozprašovač. Ako zabrániť aby sa na kaktusoch vytváral biely povlak ? Nie je to choroba len usadenina z vody. Je vhodné použiť destilovanú vodu (nemal by tam byť vodný kameň a iné) ? :hm
Martinko2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 5. 2010 12:54

kaktusy zalevam jednou za 2tydny MEKKOU vodou zvrchu-ale nezlevat na rostliny!!! obcas pridejte specialni hnojivo na kaktusy, ty bile povlaky muzou byt z tvrde vody nebo to muze byt skudce-vlnatka...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 5. 2010 13:08

Málo a dešťovou vodou, občas přidám trochu hnojiva.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Martinko2 29. 5. 2010 13:30

A teda vôbec nerosiť rosprašovačom ? Aké hnojivo je dobre napr. nejaké z Baumaxu ?
Martinko2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 5. 2010 15:11

Já hnojím Kristalonem a Wuxalem ale dávám toho méně než na ostatní květiny.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 5. 2010 00:42

Rozprašovačem urkitě nerosit, to dělám jen 2x v dubnu, aby se kaktusy "probudily". Zalévat mírně dešťovkou, 1x za 14 dní hnojivem na kaktusy a sukulenty, třeba z Blbmaxu :love: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 6. 2010 15:08

Možná, že jsou teď jiné trendy, ale dřív se katusy zalévaly jenom spodem. Důvod, aby se kořeny neobracely směrem nahoru. Pouze první zálivka na jaře v květnu šla vrchem, zaplavením tak, až vyšly všechny bubliny z květináčů. Zároveň se omyly vlažnou, až teplou vodou, aby se odstranil prach a pak už se zalévalo jen namáčením spodem,dešťovou vodou, až byl všechen substrát mokrý. Jen ty malé, co neměly velký kořenový systém se zalévaly vrchem, až protekla voda. Časem si vytvořily kořeny a pily spodem taky. Hnojivo běžné pro kaktusy, mají všude. Stačilo 1x za měsíc do září a pak už nic.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 6. 2010 20:55

Ha tak o tom já nic nevím ,jak se zalévají kakaktusy a ten co jsem tu měla s těmi květy, tak zalévám s hora skoro vždy.Zaleju ho doprostřed a mezi těmi žebry mu to proteče do květináče.Zdá se, že mu to nevadí. Ty málé taky nemůžu namáčet, protože jsou i s květináčkama ve velkém květníku usazené v kamínkách. Takže taky shora.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 6. 2010 21:18

To dama55: Docela bych chtěl vidět, jak by to ve skleníku Kakteen v Pískové Lhotě zalévali spodem...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 6. 2010 22:18

No Tomáši, sice nevím, jak to mají v Pískové Lhotě, ale už jsem za to viděla dost skleníků kaktusářů, kteří to pěstovali ve velkém. Většina jich to má ve velkých plechových korytech jeden květináč vedle druhého, voda se napustí do toho a co se nevsákne, vypouští se spodem. Spousta kaktusů ani nesnáší zalévání vrchem, ale vymlouvat Ti to nebudu. Kaktusy jsem měla dvacet let a pár velkých skleníků jsem viděla taky. Samozřejmě, když mám kaktus v květináči, nebo v míse, tak je asi zalévat vrchem musím, nejspíš to jinak nejde.
dama 55
Návštěvník