Hrnkové růže

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Scandiaca 29. 6. 2009 14:56

Zdravím,

máte někdo prosím zkušenosti s pěstováním růže v nádobách..?

Mám tuhle krásnou hrnkovou růži ( "Toril Hit" )..

Obrázek

Obrázek

.. píší, že se má přezimovat v chladnější místnosti, příp.že může být venku ale s krytem a ochranou proti přílišnému dešti a mrazu /to není žádný problém/ a na jaře se může vysadit do volné půdy na zahradě.

Já bych ji ale ráda dlouhodobě pěstovala v nádobě na terase (s tím, že bych ji na zimu uklízela). Dá se to? Jak na to? A jak na to, aby bohatě kvetla i v nádobě..? Máte někdo praktické zkušenosti..? :-)) Díky moc!
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 6. 2009 17:33

Měla jsem stejný úmysl. Růže v květináči přezimovala úspěšně v nádobě na terase, na jaře vyrazila lístečky a to je asi všechno. Píšu záměrně lístečky, protože listy by asi měla mít a ne to, co má. Vůbec to neroste, nic nedělá a celkově lze říct, že asi nepokvete nikdy. Možná jsem si ale vybrala špatnou růži, byla holandská, asi šlechtěná jen jako dárek pro jeden okamžik. Ještě ji na podzim napadly svilušky a připravily ji o skoro všechny listy, ale znovu vyrazila. Asi z ní nebude nic a chtělo by to nějakou, co má v popisu, že ji lze pěstovat i v nádobách. Taky by se mi to líbilo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 6. 2009 18:20

Kdysi jsem dostala taky takovou růžičku. Když se mi zdála na květináček dost velká,tak jsem ji zasadila do zahrady. Roste krásně neletí tak do vrchu, jako zahradní růže. Proti dešti jsou ty květy odolnější a docela dlouho vydrží na rostlině. Zahradní růže hned odkvete a opadá. Myslím si, že by vám ve velkém květináči mohla růst v pohodě.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 12. 7. 2009 20:21

o tyto růže jsme se již pokoušeli mockrát... a bohužel navzdory všemožné péči dříve či později byly pryč (o nových květech se nám mohlo zdát a zimování byla bída a utrpení)... nicméně, letos jsem opět neodolala, ale tentokrát růžička putovala do záhonku... zatím se jí daří (kvete už v třetím kole a nasazuje další poupata), tak uvidíme, jak to bude dál...
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 13. 7. 2009 09:29

Scandiaca,klidne ji nechej venku i pres zimu,kamaradka pestuje ruze v nadobe venku,i pres zimu.Jen musis obalit kvetinac,treba bublinkovou folii aby kvetnik nepromrzal.Kryt na zimu neni zbytecny. :hm V nadobach je pestovani vsech druhu rostlin problematictejsi nez pestovani v zahrade.Musi se dbat na to aby se neprelevaly,protoze hrozi uhniti,take by nemely vyschnout,nedostatek vody-uschnuti,atd.Je mnoho druhu ruzi,proto je dulezite informovat se o zpusobu pestovani,zda-li prezimuji venku,jsou-li odolne/rezistentni/proti nemocem,atd...,je i mnoho druhu,ktere remontuji.Ja mam ruze pouze na zahrade,jsou to naaadherne kvetiny,skutecne"Kralovny kvetin".Preji Ti aby Ti naaaadherne rostla ale hlavne i kvetla :tleskani :tleskani .
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 7. 2009 19:09

Prosím pěkně, co to znamená "ktere remontuji", ať nemusím trápit Gůggla :-)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 13. 7. 2009 19:57

Obnovují kvetení - remontují
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 7. 2009 08:28

Aneb kvetou furt pryč až do listopadu... Taky jsem dostala předevčírem hrnkovou růžičku. o myslíte, mám ji dát do záhonu teď, v plném květu, nebo ji nechat na terase a nasadit až pozděj, třeba v září???
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 7. 2009 18:59

Bych řekla, že stačí, jen aby dobře do zimy zakořenila, je to jako rostlina s balem, a ještě bych ji na zimu přikryla, sice mám na to jiný fígl, nejen na růžičku ale vyjde to na stejno. Držím palce
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 7. 2009 19:01

No ona je v takovém tom děsném průmyslovém substrátu, tak myslím, že se jí v něm moc dařit nebude, že to chce normální humózní zahradní zem asi.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 7. 2009 19:13

No jestli je od českého pěstitele je OK, jestli z EU tak ouvej, má-li plastový květináč ustřihni dno a po boku rozřež a celé zasaď, jak bude v zahradní zemině začne sílit, prokoření se a plast za čas odstraníš,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 7. 2009 19:16

Je EU, takže ouvej, ještě že jsem se zeptala, dík za rady!!!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havrana 21. 3. 2011 23:28

Zničilo mi ji padlí... :/
dříve Scandiaca
Havrana
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 3. 2011 22:00

Vevnitř? Mně celkem úspěšně přezimují a následně je ožerou a sežerou plžáci.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havrana 22. 3. 2011 23:30

Ne, venku ke konci léta... nutno dodat, že jsem proti němu nijak včas nezakročila, takže si za to můžu sama :-| zkusím to letos znova.
dříve Scandiaca
Havrana
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků