lilie - půda pH

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 15:49

pekny den, mel bych dotaz ohledne pH půdy, pestuji se orienpety, LO hybridy, AT hybridy stejne jako orientalni? A docetl jsem se, ze odruda Pink Heaven chce pridavek vapniku, ale pestuje se jako orientalni-ty ovsem nechteji vapnik, tak nevim, poradi prosim nekdo?dekuji
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 18:43

Orientálky jsou lilie dosti náchylné na virové choroby a tak je třeba je pěstovat ve skleníku nebo foliaku před nadměrným vlhkem v zimně,potřebují kyselý a hlavně propustný substrát s pískem a rašelinou.
Orientálky vám dlouho nevydrží,protože je časem napadne fuzarioza a cibule brzy odejdou,a proto jsou dneska vyšlechtěny kříženci orientálek s nějakou odolnější lilií,jako je např.asiatka,číňanaka,longiflora atd.
tak vznikli LA-hybridy
LO-hybridy
Orientpety........atd.
nevyžadují kyselou zeminu,hlavně aby byla dobře propustná a pod kořeny jste dali dobrou drenáž.
nejdůležitějši je aby v zimně netrpěli přemokřením a tak je dobré je pěstovat ve studeném skleníku nebo foliaku,případně jim dát aspoň nějaký kryt 1/2 m nad zemí.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 18:47

ja je budu pestovat v tzv.liliákách-kvetinacich pro liliea budu je davat na zimu dovnitr kde je velmi chladno...cibule samozrejme namorim proti houb.chorobam...tak uvidime
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 19:02

tak to bude bez problémů.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 19:17

taky doufam,mate nejake fotky?pokud je taky pestujete...diky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 19:58

lilii mám asi 400 ks ,ale jaksi jsem je nevyfotila,ale nějaká se na fotkách najde
koukněte na mém profilu je odkaz na album.budou pod názvem letničky a trvalky.
najdete tam taky fotky lilii z výstavy v Lyse nad Labem.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 20:07

moc krasna je ta lilie co jste naaranzovala...ta ruzova s puntikama....odruda Dizzy?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 20:13

je vidět že se liliím věnujete a poznal jste orientálku Dizzy,
já ji mám v koflíku ve sklepě jinak mám nejvíce asiatelk a LA.hybridu,které nechávám přes zimu venku na sušším záhoně.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 20:18

no jednou sem si ji objednal a ona prisla jina...je to nezamenitelna odruda..takze jen podle fotek co znam, tak jsem poznal i tu Vasi...jsem na ne moc zvedav, zitra si jedu pro ne do Lukonu...tak uvidime, mam na ne dlouhe uzke kvetinace,hnojivo osmocote a fungicid..tak snad porostou:-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 20:42

jedete do Lukon-Bulbs a nebo Lukon-glads
ty fotky co mám na albu z Lysé tak jsou květy lilií od vystavovatele p.Koníčka z lukon glads v Sadské.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 2. 2009 20:45

Paní Hanko vy jezdíte takovou dálku do Lysé na výstavu ? My tam taky někdy jedem :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 21:05

já hodně navštěvuji různé výstavy a Lysá je tak průměr jezdím i dál
je tam vždy na co se dívat.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 21:06

i ja tam obcas zamirim....nejhorsi je nepodlehnout dalsim odrudam,ktere nemam:-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 21:20

kdysi jsem chtěla mít taky každou jak píšete vy,před 20 rokama jsem začínala s gladiolama
které jsem i vystavovala,ale došlo to tak daleko ,že jsem měla 176 odrůd a tak jsem pomale začala stav snižovat ,protože se to už nedalo všechno zvládnout a nakonec mě zůstalo asi 20 odrůd.
nejhezčí BOmbaj http://ukazto.com/?id=8288751&klic=S0UblF4P&overall=1
dneska už si říkám všechno s mírou,ale někdy se taky nedokážu ovládnout,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 22. 2. 2009 21:25

No jen, aby ta míra byla vždy po ruce, smůla je, že se i v zahradnuctví platit kartou. a míra je fuč
crosan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků