Kaktusy

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 5. 2009 21:06

Jeden pěknější jak druhý :tleskani :tleskani :!:
A což teprve třetí a čtvrtý... :tleskani :tleskani :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2009 09:35

Odborníci, nevíte někdo, co je tohle za kaktusa (zakoupen v Globusu pod klasickým názvem "směs")?:

Obrázek
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2009 11:22

Já nejsem odborník a proto si dovolím typnout, že to bude nějaký zmutovaný experiment :twisted: :-) . Ale je krásný a zajímavý :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 10. 5. 2009 11:39

Je to rozhodně zajímavý kaktus. Vypadá trošku jako přehuštěná Opuntia microdasys "Cristata". Jinak s názvem moc nepomůžu, protože sám mám velké problémy zjistit co to vlastně doma mám za parádu. Názvy můžu jen odhadovat, ale netroufám si je bez potvrzení oštítkovat. :hm
Škoda jen, že obchodníci k nim nepíšou ty názvy. Pojmenované kaktusy se snad dají sehnat jen na nějaké větší výstavě a to je velká škoda. :-[
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2009 12:05

Když jsem ho před 3 roky koupil, tak měl jenom ty pichlavé vlnky, až po roce se objevily výhony směrem vzhůru.
A obávám se, že označování názvu obchodníky nic neřeší - minulý týden jsem si koupil v Kauflandu kytku do kanclu, byl na tom i štítek s názvem, tak jsem to hodil do Google a ono je to něco jiného, nicméně alespoň ta 1. část jména na štítku je správná ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 10. 5. 2009 20:29

Je to složité. A hlavně u všelijakých křízěnců. Někdy si i pěstitelé upravují názvy. Použijí z jedné části pravý název a pak jako takový přívlastek např. část svého jména nebo tak něco.
Potom aby se člověk něčeho dohledal. Asi se na to pátrání po názvech taky vyprdnu :-[ Co z toho, jen většinou promarněný čas bez výraznějšího výsledku a kytce je to šuma fuk, jak se jí říká. :-]
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 10. 5. 2009 21:20

Tomasi,ten je nadherny,vypada jako opuncie.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 10. 5. 2009 21:26

Obrázek Obrázek
Takhle mi ted kvetou dva kaktusy,ten prvni nevim jak se jmenuje,druhy je mammilaria.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 5. 2009 22:15

Běli, to máš taky nějakou Opuncii a ta žlutá koulička nad Mamillarií by mohl být Brasilicactus graesneri, pokud ovšem rod Brasilicactus nepřešupačili v době, kdy jsem přestala pěstovat kaktusy někam jinam. Pořád se něco mění a někam přidává k jiným rodům, pes aby se v tom vyznal někdy.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 10. 5. 2009 22:24

Damo dekuji,ihned si to oznacim.Muzu jeste poprosit o jmena techto kaktusu?Byly naseho syna a nejsou oznacene.Ten vpravo dole uz jsi mi popsala.Dekuji.Obrázek Obrázek
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 5. 2009 16:37

Běli máš je pěkné, :tleskani :tleskani mám jich taky pár a názvy samozřejmě nevím, :hm no mně to nijak nevadí.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 5. 2009 17:06

Takže Běli, shora: ty prstíky jsou Opuncie, vedle Hamatocactus - asi setispinus_pokud to někdy kvetlo tak květ je žlutý s červeným středem, ten vyšší namodralý bude Oreocereus, pod nimi zleva Gymnocalycium, maličký bude Echinopsis, vedle malý vypadá na Notocactus- ale nejsem si jistá, je maličký moc a na druhém obrázku žlutý ježek je Echinocactus grusonii.
Druhová jména určit nemůžu, to se dělá podle barvy květů, počtu ostnů a je to už moc na mne odborné. Takový machr zase nejsem, ale rod poznám s největší pravděpodobností správně. Třeba mě někdo tady i opraví, ale tohle jsou poměrně běžné a známé druhy kaktusů. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 12. 5. 2009 19:51

Damo,mockrat díky.Hned si je oznacim,jelikoz si to nebudu pamatovat.Díky ;-) :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 12. 5. 2009 23:18

Podle mě ten vyšší namodralý bude Pilosocereus azureus. Poznám ho většinou, podle zbarvení u starších rostlin. Má barvu jako jehličí od stříbrného smrku. :lol: Malé kaktusky jsou zelené a starší se začínají od vrcholu zbarvovat do šedomodra. Podle toho se mu říká azureus...
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 5. 2009 20:23

Obrázek Obrázek
Moje kaktusy, teď koukám se mi tam ten jeden, nějak nevešel, sory.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků