Kaktusy

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 6. 2011 16:33

To je nádhera :tleskani :tleskani :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 6. 2011 13:26

Martine, díky za fotky, to je radost pohledět! Krásné! :tleskani
Danielko, jenom foť :idea: , v zimě se budeš ještě ráda kochat fotkami a vzpomínat se slzou v oku ^^ a my tady na fóru taky. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 12. 6. 2011 14:04

moc se mi libi Martine Tva Gymna, jsou super, osobne jich mam nejvic, protoze s jistotou vzdycky vykvetou
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 16. 6. 2011 22:50

Gymna jsou jeden s mých oblíbených rodů. Jinak od té doby co mám prvním rokem maličké pařeniště, tak tam se slušně daří i Astrophytům. Málem bych zapoměl - pokud budete mít někdo cestu do F-M -> můžete se přijít podívat na výstavu kaktusů a sukulentů, která je na Zámeckém náměstí ve Frýdku (už jen v pátek od 9-18 a v sobotu dopoledne) Až budu mít trochu více čas, tak dodám nějaké nové fotky na rajče. Přeju hodně pěstitelsých úspěchů a radosti ze zajímavých rostlin. Martin :-) ^^

-- 17. 6. 2011 00:00 --

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 6. 2011 05:26

Tady to kvete, to je nádhera :tleskani :tleskani :tleskani

Ale já se taky musím pochlubit. Proti Vám to sice žádný úspěch není ALE PRO MNE JO 8-D . KVETEME
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Tomu červenýmu se ještě moc nechce, ale snaha tam je ;-]. První kaktusy který mě za celý život vykvetly :love: :D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 6. 2011 08:09

Moravandi ale to je nádhera a navíc krásné barvy, super. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 17. 6. 2011 08:34

Martine tleskám.Krásná sbírka. :tleskani :tleskani :tleskani
Moravandi jsou nádherný. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 6. 2011 10:34

Aspoň ti nepovetou oba najednou, buď ráda. Takhle mi kvetl ten růžový, co jsem na jaře koupila na výstavě. Kvetly prvně proto, že loni byly venku, nebo ne? Pořád totiž váhám, zda s nimi ven, nebo je nechat tam, kde jsou.
Martin má nádherné kaktusy. Kdysi jsem měla podobné pařeniště, ale já to měla v trávě a tudíž na takové nízké desce na nožičkách, aby mi do toho nelezli slimáci. Kaktusům se v tom dařilo moc pěkně a dokonce mi i kvetly.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 6. 2011 11:46

Loni jsem je venčila jak mě poradili v krámě a čekala jsem že na Vánoce pokvetou a nic. Až teď, jsu strašně překvapená. Kdybych věděla, že takhle pokvetou vždycky, tak se snad dám ještě na vánoční kaktusy :D . Ale potřebovala bych je přesadit. Pořád jsou v tom malinkým květináčku jak jsem je koupila. No a teď se budu bát na ně šáhnout :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 6. 2011 11:51

Věruš pěkné. :tleskani :tleskani :tleskani

-- 17. 6. 2011 12:51 --

Martine též. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 6. 2011 12:03

Až odkvetou, tak je normálně přesaď, taky budu muset, ten co jsem koupila se skoro převrací a nemá žádný substrát. Věčně je úplně suchý. Jen to vytáhnu a obsypu kolem, nic víc s tím vymýšlet nebudu. Ven ho dám a taky je prý důležité ho na podzim asi 5 týdnů skoro nezalévat, aby nasadil, což nevím, jak zvládnu. Mě by stačilo, kdyby kvetl kdykoli, na Vánoce nemusí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 6. 2011 12:16

Tak to já vůbec netuším jak jsem je zalívala. Byli v obýváku na poličce a prakticky už jsem je nechávala osudu, páč jsem věděla že mě stejně nevykvetou :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 6. 2011 12:29

Já je vůbec nedávám ven, jsou stále na stejném místě a kvetou. Ani bych je neměla kam dát, nemám žádný stín.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 6. 2011 12:46

No s tím sušením to u mě nefunguje, kdo si to má pamatovat kdy už sušit.Prostě je nijak zvlášt nezalévám vůbec a kvetou,ale jsou každý rok venku.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 6. 2011 13:13

Já je mám obě dvě pořád suché - je s podivem, co tahle rostlina vypije vody. Jak ji nedostane, kloní se články okamžitě k zemi a ta druhá, ta dokonce poslední články shazuje. Přičítám to k tomu, že je mrňavý květník pro velkou rostlinu, ale zase je to kaktus, tak to nechci pořád zalévat, aby nakonec nezačala hnít. Ven ji strčím, jen co bude kam.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků