Zmijovec

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 1. 2014 15:12

Dík, já si to myslela ,že by měl. Tak já měla jen smůlu a nebo byla cibule jen moc slabá. Dneska jsem dala tuhle cibuli i Užovníky do zeminy.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 2. 2014 12:55

uz jsem zpet, Karen, ty uzovniky muzes klidne vysadit na zahon, delam to tak od konce dubna...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 2. 2014 19:35

Miry ,ale do dubna je ještě daleko, Už jsem zasadila užovníky i zmijovec do květináče. Ty výhonky se částečně napřímily ještě před zasazením. Mám je zasazené hluboko tak,aby nebyly váhonky vidět. Zatím teda stojí v síni v šeru , trochu jsem je zalila jen jednou. Až bude něco vidět dám je teda na světlo. Ještě to není nutný. Neměla jsem teda v plánu sázet je přímo na záhon. Chtěla jsem je nechat na dvoře jako loni. No ještě uvidím.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 2. 2014 07:17

jiste jsi nic zleho neudelala, ale hlizy z volne pudy rostly mi tu lépe, podobně jako to je u Isménií, i když tam jsem měl letos nějaké ztraty-dal jsem pozdě mulč a taky diky tomu se tam ty mouchy nekde dostaly...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 2. 2014 08:08

Tak Ismenie jsem měla s amkama pod textilkou.Už je mám docela velké. ;-) Nyní jsem jednu dala do květináče na sběr pylu.Ještě neraší. Zmiják i Užovník jsem poprve od zasazení trochu zalila a druhý den hned vylezly špičky ze zeminy. Teď je tu krásně teploučko jako na jaře. Tak přez den je dám na dvůr.V noci přece jen ještě mrzne ,aspoň trošku. a na noc do síně. Nebo jim bude vadit to stěhování? Do pokoje se mi je dávat moc nechce.Zaberou moc místa a už se mi tu docela dost roztahují hvězdníky. :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 2. 2014 19:00

Tak takto jsem měla narašený zmiják a užovník ,když jsem je sázela

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 2. 2014 11:25

zmiják v kvetniu se mi tez probral a tak jsem ho zalil, uzovniky jsou vzdy hodne naraseny, ale vysazuju je v jedne vlně ven spolu s ismeniemi, meciky, kalami..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 2. 2014 12:05

Tak to jsem nevěděla s těma užovníkama. Mám je v kěvětináčích už všechny. Jen jak už vyrazily ze zeminy tak je dávám když nemrzne na dvorek ,jsou na chráněném místě pod stříškou,ale na světle, slunko tam teda ještě nedosahuje.
Ty ismenie, meciky, kaly dáváš ven až po zmrzlejch?
Ještě tam mám v novinách zabalené malé cibulky co loni vyrostly vedle cibulí, tak ty jsem nesázela taky nerašily.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 2. 2014 09:38

Vse sázím od konce diubna, neboť nez to vzejde nad zem, tak je po mrazíkách...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 13. 1. 2015 13:11

Nekdo tu nekde psal, ze pestuje drakovec (Dracunculus), tak se chci zeptat jak to jde..? Taky o nem uvazuju, vzhledem k tomu, ze je na nej ted dobra sleva :-P
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dalibor85 18. 10. 2015 12:13

Zdravím,
chci se zeptat. Cibule Zmijovce se má každý rok zvětšovat? Stalo se mi totiž, že mi za 1 období vykvetl a pak vyrostl stonek s listy a po uvadnutí jsem vytáhl cibuli a byla tak 2x, 3x menší než minulý rok. Může to být tím, že jsem ho nehnojil nebo čím to může být?
Díky za odpověď
Dalibor85

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 11. 2016 07:36

Tentokrát se nechtělo zmijovci jít spát. Stále byl olistěný,až včera jej složil nořní mrazík.Tak jsem jej konečně vybrala z kbelíku a cibule zasešila.Cibulím se dařilo a pěkně narostly.
Rostliny před zavadnutím:
Obrázek
Cibulky při jarním sázení :
Obrázek
a jak vypadaly včera :

Obrázek

-- 6. 11. 2016 08:49 --

Hůř dopadl užovník. Už jsem se tady myslím zmiňovala,že si myslím, že mi někdo polil amarylisy nějakým prostředkem na hubení rostlin.Bohužel byl postižený i užovník. Ještě v době kdy jsem netušila co mě čeká jsem přisypala tu vadnou jedovatou zeminu i na užovníky které začínaly zrovna rašit ven z půdy . Všechno rostoucí rostlinky zmizely a teprve za 2 měsíce vyrostlo 6 rostlinek .Připisovala jsem to tomu, že dodatečně vyrostly ty rostlinky ,které při přisypání jedovaté zeminy ještě spaly. Nyní po vyjmutí ze země zjišťuji, že všech 6 rostlinek jsou omlazené - nové dceřiné cibulky vyrůstající z odumřelých původních cibulek.
Takto vypadal užovník před zazimování to je těch 6 rostlinek co přežily

Obrázek

Takové byly cibulky užovníku v době jarního sázení

Obrázek

a takové jsou to chudinky při včerejším zazimování

Obrázek

Těcho 6 přežívá jarní pohromu :tleskani :oboze :oboze ale ŽIJÍ!!!! :tleskani :oboze :oboze
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 6. 11. 2016 08:28

Ježkovy zraky Karen neříkej, že by byla lidská závist nebo zloba, tak krutá a mstila se na kytkách, to se nechce ani věřit,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 11. 2016 09:00

Nevím co na to říct. Taky se mi tomu nechtělo věřit, ale nic jiného mě nenapadá.
Přišla jsem o dobrou polovičku všech marylisů .
Když jsem pochopila že se děje něco divného psala jsem o tom na stránkách pěstitelů amarylisů máš - li čas a chuť můžeš si to celé pročíst jak to probíhalo.
Je to ten dlouhý článek až na konci strany : jo jsem tam přihlášená jako karelex :-)

http://amarylis.hys.cz/viewtopic.php?id=147&p=17
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 3. 2020 12:50

Koukám, že se tu již nic dlouho neděje a tak napíši o svých Zmijácích. Loni a i letos mi poprve zase jeden vykvetl. Po té otravě co jsem se o ní nahoře zmiňovala, se již většina cibulek vzpamatovala a nebo je nahrazená novými. Zmijovec to ale moc nechytl a Užovník se trochu vylepšil. Tento Zmijovec co mi nyní kvetl se pochlibil květem poprve již loni, ale ten letošní mne udivoval svojí velikosti, hlavně pokut jde o výšku květu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků