Zmijovec

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 9. 2010 20:16

tento týden mi zacaly na zahonech pomalu odchazet natě od užovníků-podobny zmíjákum, uz maji lehly nate, ale jeste jsou zeleny a duznaty, ale za chvili uz bude cas na sklizen...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 9. 2010 21:32

Mirku a to ty užovníky pěstuješ ve volné půdě?Já je znám jen tady z obrázků a to je květ. Jak vypadají ty listy. ? Zmijovec by nejspíš na zahradě růst nemohl-zlomil by jej vítr jak by víc povyrostl. Nemáš nějaké fotky jak vypadá po odkvětu, jak je to vysoký?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 9. 2010 05:29

jojo, pestuju ve volne pude, mam s tim vsim vetsi uspechy nez v kvetinacich-jak u kal tak u Hymenocallisu. Listy jsou podobne jako u zmijaků, nekdy roste jeden nekdy vice listu-jsou stejne, nicmene mensi nez u zmijovcu, ale zadny chcipak to neni...tim, ze kvete cca v cervnu tak ho opyli mouchy a dokaze udelat plodenstvi se semeny...ohledne vysky tak je to max. 60-70cm, list stejne siroky jak u zmijovce, foto sem sem daval, ale uz nevim kde tu presne je..snad na muj web sem neco dal....foto umistit nemuzu, uz nejsem u sebe na pc....
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 9. 2010 08:51

Karen ale já -manželka ho má celé léto na dvoře sice v květináči ale je tam i když prší a fouká vítr
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 9. 2010 14:42

Máte ten zmijovec i na slunci? Já jej tam jednou nechala při malování a on se spálil. Tak já to příští rok taky zkusím dát jej ven . Už je moc vysokej mám jej jako palmu skoro do stropu.

Mirku, já na tebe nemám mailovou adresu. Chtěla jsem ti poslat kuřátka jak rostou.Pošleš mi adresu?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 9. 2010 14:49

Jasně je venku od zmrzlejch -toto je ten sterj Obrázek- a toto jsou jeden starší a jeden mladší na záhonku Obrázek---
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 9. 2010 15:33

To udělá radost Pepčovi, pořád nadává že to tady překáží i když teda nevím jak může překážet když chodíme pod ním jako pod stromem.Na dvorku bát nemůže ,ale na zahradu se vejde. To moje miminko co mi tam samo vyrostli je teda v přístřešku,ale nechám jej taky na jaře venku.
A Mirku, ty ty svoje užovníky sázíš ven taky až po zmrzlejch ,že. Ale to už určitě rostou tak je musíš přesazovat? No už aby bylo jaro jsem na to moc zvědavá. Můj zmiják je pořád v plné síle taky na jaře nespěchá letos začal růst až v květnu tak to bych jej mohla vysadit ještě co by spící cibulku a třeba by i šel do květu. Zatím ahoj jdu nakupovat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 10. 2010 21:41

Loni se mi zmiják začal skládat až v prosinci.Letos už tak před tejdnem začal vadnout.Naštěstí se pěkně opřel o zeď a tak neohrožuje semenáčky dole.
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 21. 10. 2010 15:37

perfektni Karen!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 10. 2010 19:34

Tak už šel spinkat, koruna od včera uplně zežloutla a dneska když jsem chtěla květináč posunout a přidržovala kmínek zapraštělo to v něm a celej se lehce vylomil od cibule. To mám radost, bude místo na truhlíky s amkama
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 10. 2010 20:11

dobre sis to nacasovala:-) ja uz mam zmijaky ulozeny, zatahly brzy, ale nema tak velky jak ty..jeste si budu muset pockat..a amky uz jsou uplne zluty, nektery uz hnedy, tak zatim vse ok :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 2. 2011 13:35

Dneska jsem vyhrabala mého zmijáka ale cinule je stále v hlubokém spánku. Od Radka mám několik cibulek z loňska .Co jsem nerozdala to jsem přidala do zeminy kolem starýho, ale teď jsem našla jen dva.
Můj původní má cibuli - obvod 41 a změřeno na výšku cibule - 36 cm. Není zrovna pravidelná tak jsem ji měřila centimetrem.
Obrázek
Velká cibule je jasná jak patří, ale u těch dvouch malých u jedné taky poznám kde má vršek tohle je horní strana Obrázek a tohle je dolní Obrázek

Ovšem ta druhá cibulka měla na podzim výhonek nahoře i dole.Vzhledem k tomu,že zmijovci vyráží kořínky i klíček na jednom konci a teprve v průběhu růstu se kořínky obrací dolů, má tahle cibulka nějaký zmatek .Nějak se nemůže rozhodnout kterej konec je ten horní!!!
Rady co ty na to jak ji mám dát třeba na bok ne???
Obrázek Obrázek
Když si obrázek zvětšíš, je vidět klíček na obouch stranách i dneska.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 6. 2011 16:02

Radeček už se tu moc neukazuje,ale kdyby náhodou ,tak ty tři malinké jsou od tebe Rady. Co se stalo s ostatníma? zmizely bezestopy. Zasazené byly po obvodu květináče.
Ta velká mě zklamala jako pokaždé a to jsem tak doufala, že ty mohla po 8 letech podruhé vykvést.No nic nepokvete zase.
Obrázek

-- 15. 6. 2011 17:06 --

Karen Válková píše:Dneska jsem vyhrabala mého zmijáka ale cinule je stále v hlubokém spánku. Od Radka mám několik cibulek z loňska .Co jsem nerozdala to jsem přidala do zeminy kolem starýho, ale teď jsem našla jen dva.
Můj původní má cibuli - obvod 41 a změřeno na výšku cibule - 36 cm. Není zrovna pravidelná tak jsem ji měřila centimetrem.
Obrázek
Velká cibule je jasná jak patří, ale u těch dvouch malých u jedné taky poznám kde má vršek tohle je horní strana Obrázek a tohle je dolní Obrázek

Ovšem ta druhá cibulka měla na podzim výhonek nahoře i dole.Vzhledem k tomu,že zmijovci vyráží kořínky i klíček na jednom konci a teprve v průběhu růstu se kořínky obrací dolů, má tahle cibulka nějaký zmatek .Nějak se nemůže rozhodnout kterej konec je ten horní!!!
Rady co ty na to jak ji mám dát třeba na bok ne???
Obrázek Obrázek
Když si obrázek zvětšíš, je vidět klíček na obouch stranách i dneska.



Koukám, že obrázky jsou pryč tak doplním aspoň tyhle dva
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 17. 6. 2011 19:26

ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Werus... 27. 8. 2011 15:48

Ahojte lidičky moc Vás prosím o radu...Tak nějak na jaře sem dostala užovník,podle toho co sem si našla na netu sem ho nechala bez zeminy ale celkem dlouho se mu nechtělo nějak moc růst tak sem ho zasadila a vyrazil mi jenom list,ten asi tak před 14 dny zaschl a ted vůbec nevím co mám s hlízou dělat?Na té původní narostlo asi 6 malinkých(přiložila bych i fotky ale nevím jak :-( jenže ted nevím co s nima a jak ho mám vlastně nechat přezimovat?Moc děkuji za jakoukoli odpověd :-)
Werus...
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků