Zmijovec

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 8. 2010 19:36

Letos jich bylo tolik posílal jsem i na Slovensko nevěděl jsem co stím budu to přesazovat z jara ale až odejdou listy tak ti můžu nechat tu větší cibulku roste to i na dvoře jen tak na záhonku tak se ozvi ju R
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 8. 2010 20:48

Radečku pošli i mně až budeš rozdávat prosím.Teď, když už nebydlíme v bytě bych ho mohla zase pěstovat,to by totiž nevadilo kdyby kvetl.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 8. 2010 20:54

Rady,vím že jsi je měl na záhonku venku,ale i přez zimu? Já bych chtěla pro snachu a Zuzka ,která mi tuhle moji kdysi dala, chtěla taky . Už jim slibuju dva roky a pořád nic nemám.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 8. 2010 07:16

dobrá já si to napíši a pak se domluvíme jasnačka ....no a z toho zýhonku je neschováváme ale je krytej tak nevím že nevymrzne že ?
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 8. 2010 16:55

Asi je otužilej. :-P :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 8. 2010 18:09

Rady tak dobře domluvíme se až pak .A co ty budeš chtít nějaké cibulky Amarylek? Nemyslím semenáčky ,ale dceřiné cibulky. jak to tak vidím, budu nějaké na podzim mít od těch babičkovských určitě.

-- 9. 8. 2010 19:10 --

teda semenáčky bych ti samozřejmě dala taky ,když budeš chtít.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 8. 2010 07:38

Karen já jsem tobě dlužnej a pak se domluvíme ju já co jsem slíbil posílat jsem nezapomněl ale teď to nemá cenu ty amky s těma velkejma listama tak pak ju ?
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 8. 2010 10:39

Rady to je jasný, teď není doba na posílání čehokoliv co má dlouhé listy, a ani na mimina se mi to nezdá snadno by se mohly uvařit.Lepší bude podzim,až bude jisté, že nepříjde žádné vedro. :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 8. 2010 17:13

jasné já poprosím i tchýni ona jich mívá taky hodně a pak to tu rozeberem
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 8. 2010 17:48

Rady tak si to představ co se mi dneska přihodilo. Snažila jsem se vyplet z přístřešku co mám amky svlačec. Teď,co jej mám otevřený na obouch stranách je to víc vidět, ale stejně až do prostředku se nedostanu.No a jak jsem se snažila se nasoukat co nejdál najednou koukám a nevěřím svým očím.
Obrázek Takhle to vypadalo i na jaře Obrázek
Musel se tam dostat při sázení amek od sousedky. Loni se jí stalo u sazeničky zmijáka ,že takováhle malá rostlinka vyprodukovala takové dvě malé kuličky které ale nebyly v zemi, ale ležely volně na povrchu,byly na výhonku, ale žádný náznak kořínku ani důlek,z kterého by v budoucnu vyrazil klíček. .Nic jen koulička. Řekla jsem jí, že to zřejmě musí být nová začínající cibulka.Ale nic to nedělalo. Při sázení těch amek letos z jara mi to donesla ukázat. Nic se nezměnilo.Kouličky byly stejné.Jenjsem je zastrčila do země.Někde tam asi byla další kterou jsem neviděla a ta tam upadla.
Zvláštní je že ty její nic nedělají dodnes. Ta mateřská ale vyrazila, jen se nijak nezvětšila.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 18. 9. 2010 16:43

Jak mě hnila to cibule tak se snad z toho dostal a takhle vyrostl i v malem květináči.Obrázek
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 9. 2010 17:57

To je z něho pěknej macek.A to je fotka z téhle doby? To ti teda tak hned nezatáhne.Koruna se teprve rozevírá. Jednou se mi stalo, že jsem jej zapoměla na jaře vytáhnout a on celou sezonu prospal. Když jsem si vzpoměla byl pomali podzim. Měl to pak potočený,rostl v zimě a v létě spal.Nakonec po pár letech ale zašel. nevím jestli to bylo tím,nebo ne.Tohle je druhý co jej teďka mám a je tak nějak velký jako ten tvůj.Jen kvést se mu nikdy nechce.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 9. 2010 19:14

Karen nám se už poroučel k zemi už uschl
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 9. 2010 19:15

to jsme na tom stejne
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 9. 2010 19:44

To ten můj teda nejeví známky ,zimování. Však mu to taky ale na jaře trvalo nejdýl z vás všech. Na jaře rostl až v květnu a ten malinkej co se mi ukázal mezi amarylkama na zahradě taky nezavadá.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků