Kala

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Biiba 11. 7. 2012 08:54

Dobrý den, dostala jsem svou první kalu (tmavě fialovou v květináči) a byla bych ráda za každou radu, jak ji úspěšně pěstovat. Strašně se mi líbí a ráda bych nezůstala jen u jednoho květináče. Můžete mi poradit, jak a hlavně ČÍM hnojit, jestli přesazovat a do čeho.... Načetla jsem si, že po seschnutí listů se má uložit hlíza do novin do sklepa, ale co když mi neseschne? Mám ji nechat celou zimu v bytě? :shock: A nepotřebuje se tu někdo "zbavit" nadbytečných hlíz? Jednu bych si zamluvila O:-)
Biiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 12. 7. 2012 09:58

Mám podobnou prosbu, myslíte , že ji mám nechat až do podzimu v tomto květináči? :hm Zdá se mi , že ji v něm moc dobře není, dostala jsem ji , je kupovaná v Kauflandu, dovozce Holandsko. Nejraději bych ji dala do většího květináče , ale nevím , nevím, co myslíte děvčata poraďte :roll: moc jsem si ji přála a nevím když jsou takhle hrnkované, jestli vůbec přežijí, máte někdo zkušenost....ObrázekObrázek, je žlutá :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 7. 2012 10:06

Já teda zatím své vlastní zkušenosti nemám,také jsem je letos dostala prvně.Pěstitelka mně ale řekla ,že na podzim je nechává v tom květináči do jara. Teprve na jaře, až začnou rašit přesadí do nové zeminy.Mně se to takhle osvědčuje s begoniema, tak by to mohlo fungovat i s kalama. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 12. 7. 2012 10:55

To já vím , také nechávám begonie v květináči, ale myslela jsem , že v tom malém květináči budou mít přes léto málo živin, tak jsem si myslela ,že ve větším by do podzimu zesílily...ale bojím se abych jim , když jsou v květu neublížila... :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 12. 7. 2012 11:38

Květinko,já kale nechávám zimovat v květníku a na jaře až začnou rašit tak je přesadím do stejného a co se tam nevleze dám do menšího,mám je pořád ve stejné velikostiObrázek a kvetou pořád
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 12. 7. 2012 13:49

No ty máš krásné tmavé listy moje je má světlé ,tak asi přihnojím a myslíš nepřesazovat asi co :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 7. 2012 17:04

Já je zase vyndávám a dávám v košíku do sklepa, hned z jara vidím jestli raší a když jo tak je sázím do truhlíků. Jinak bych je neměla kde skladovat a takhle zaberou minimum místa.ObrázekDnes jsem neodolala a koupila si tuhle.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 7. 2012 17:08

Ta je také moc krásná :tleskani :tleskani budu se muset po nich ještě porozhlédnout.Chtěla bych i tu tmavou,vidím že krásně kvetou a v zimě nepřekážejí. :hm :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 7. 2012 17:09

No ta je nádherná, chtělo by to k ní tu fialovou :tleskani :D
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 7. 2012 18:10

No chtělo, asi příští rok. :hm :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 12. 7. 2012 18:14

Jani je překrásná :-)) a ty hlízy dáváte až když odejdou listy? A necháváš je bez novin a ve tmě , bojím se jestli do jara nevyschnou , jsem z toho jelen :hm :mrgreen:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 7. 2012 18:40

Evi neboj nevyschnou, až jsou uschlé listy tak to oberu a dám to do košíku, koupila jsem si ho tuším v OBI, bývá to na cibulky rostlin. Je to samá díra tak k nim může v pohodě vzduch, no a tak je nechám ve sklepě až do jara.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Biiba 13. 7. 2012 06:18

Taky ji mám z Kaufu. Toužila jsem po ní, tak mi ji manžel koupil :love: Taky se mi zdá, že je v malém květináči, ale teď už radši počkám, až odkvete a seschne, na zimu ji dám do sklepa a na jaře rozesadím. Můžete mi poradit, do jakého substrátu? Máte už nějaký vyzkoušený? Bohužel bydlíme v bytě a nemám možnost přesazovat květinky do hlíny ze zahrady. A čím kaly hnojíte? Koupila jsem si v Baumaxu nějaké tekuté hnojivo na kvetoucí rostliny, tak snad jí to neuškodí... :nenapadne
Biiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 13. 7. 2012 10:18

Tak mně už se to vyřešilo samo, kalu v tom malém květináči pokácel vítr a ona z něj krásně vypadla, s neporušeným kořenovým balem. Tak jsem vzala větší květináč a akorát jsem dosypala hlínu. Takže jsem spokojená já a doufám , že i kala ;-) 8-D
Dala jsem jí do normálního substrátu na balkon. rostliny .Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Biiba 13. 7. 2012 11:08

Tak to vypadá moc hezky. A kolik jste tam z toho Kaufu měla hlíz? Já bych je v bytě chtěla spíš rozesadit do stejně velkých (malých) květináčů, abych neměla na parapetě tak velký... Můžete udělat reklamu a napsat i jaký ten substrát používáte? Já s žádnými nemám zatím zkušenosti, tak abych nekoupila nějaký špatný... Děkuji! :-)
Biiba
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků