Co se kde klube ze země?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 5. 2010 16:21

moc pěkný tulipán, také mám tyto krispované a všem se moc líbí :-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 17:04

Teda ty jsou nádherné,jahůdky se opravdu snaží.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 9. 5. 2010 17:36

Kandl zajímavý tulipán :-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 5. 2010 17:38

Kandl ten je opravdu zvláštní, ale moc hezkej. :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 5. 2010 22:56

Kandl včera vložila fotku svých kvetoucích jahod. Taky mně kvetou a už hodně dlouho, ale co mě moc překvapilo je,že jsem je sázela teprve loni v srpnu,a jsou tak bohatě vzrostlé.Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 11. 5. 2010 07:17

Karen máš je pěkně narostlé. :tleskani :tleskani :tleskani Naše jsou z předlońska a ty co jsme sázeli loni máme poloviční než Ty. :hm
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 5. 2010 16:07

Jo přesně, taky kvetou, ale jsou menší. Je možné, že tam máš tepleji. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2010 16:13

Kandl krásný tulipán :lol: Karen ty jahody máš super :tleskani . Mě zrovna dnes chytlo , že i když není plot , že jahody zasadím a děj se vůle boží. Manžel mi už doma tvoří hranatou pyramidu a tak zrovna studuju , jak vlastně pořádně na ně. Máš nějákou speciální odrůdu ? A ošetřuješ je proti škůdcům. Sousedka nic nedělá , a le mě to nedá se nezeptat i jinde. :hm
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 5. 2010 18:22

Richenzo mě si se sice neptala,ale jahody vůbec ničím nestříkáme,měli jsme leta letoucí senga sengánu,a jahod bylo pořád dost,pak jsme si objednávali ani nevím jaké už a jahod jsme pak moc neměli.Vloni jsme dávali nové ,mám to někde napsané.Jinak každý rok na podzim jsem k nim dávala rašelinu.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2010 18:44

Evi díky za odpověď , každá rada zlatá , když o tom nic nevíš. Já se od kytiček pomalinku šinu i něčemu, co se dá jíst . A pořád se učím.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 5. 2010 18:46

Ono záleží jaké chceš, jestli jednou plodící nebo stáleplodící. Dobré by bylo projít si ZAHRÁDKÁŘE,odrůd je hodně a tam je o kazdé napsáno co ptřebuješ.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 5. 2010 18:53

Ahoj, tak teprve jsem zkončila s prací a dostala se sem. S těma jahodama - no právě já taky žasnu jak jsou krásný. Ten záhon je celej pohnojenej koňským hnojem,ale tím to asi není. Tak pěkné jsou jen na tomhle kuse. Já měla na tomhle záhonu předtím okurky, a loni se jim dařilo a pořád rodily, tak jsem ty jahody vysazovala postupně,jak jsem rušila okurky. Tady tyhle jsem sázela loni začátkem srpna.Další část je sázená o 14 dní později, a sadbu jsem měla přesazenou z provizorního stanoviště a už tak velké nejsou.Jaký je to druh netuším, dala mi to sousedka odnaproti, jak protrhávala svůj záhom. Byly to jahody s velými listy ale vytáhlé a skoro bez kořenů.Vypadalo to dost neslavně. Na záhonu u ní byly krásný a nabídku jsem s radostí přijala a pak jsem byla sklamaná. Plná náruč ,ale kde nic tu nic. Dva lístky stopka 30 cm a mini kořínek. Nevěřila jsem že z nich něco bude. A tak mě překvapily. Jinak taky žádný postřik, jen před květem a po sklizni přihnojuji skašenýma slepičincema.Jo a musí být nějaké ranné, protože kvetly hodně brzy, a hodně. Soused sázel taky loni ,moje skoro odkvétají a jemu teprve začínají
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2010 19:03

Holky moc děkuju , pyramida bude skoro hotová , tak na ni pokud nebude pršet , budu zítra pracovat. Karen máš je vážně moc hezký , nedivím se , že z nich máš takovou radost. :lol: Sousedkám jahody dost pomrzly , takže musím nějáké koupit. Snad se podaří dobře. :hm
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 5. 2010 18:23

Obrázek Obrázek
Rozkvetly rododendrony.Skalkový je obsypán poupátky,takhle mi nikdy nekvetl.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 5. 2010 18:49

Moc hezký, já mám skalkový fialový a už taky rozkvétá. :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků