Co se kde klube ze země?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bosto2 1. 3. 2008 20:13

Koukám že se to jeví všem stejně. Já mám také pocit že se nám deště vyhýbají. Kousek od nás je v létě silná bouřka a liják a u nás nic. A to se opakuje i několikrát.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 3. 2008 20:14

Suché jaro mně děsí tím, že klesá voda ve studni až pak zmizí úplně. V posledních sedmi letech jsme byli dvakrát bez vody od června do prosince (jednou do 10. a jednou do 19.12). Nemáme totiž na naší samotě vodovod, jenom studnu, a bez vody je to neskutečně obtížné žití. Taháme ji pak v barelech od šťastnějších sousedů s hlubší studní, a šetříme každou troškou.
Tak pršet může o sto šest, ale vichr přijít opravdu nemusí. Stačí že poválel všechny ještě nerozvité krokusy :cry:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 3. 2008 20:21

jé vy jste ze samoty po takovém životě jsem vždy snila,
ale musím se smířit s tou hlavní silnicí na Brno
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 1. 3. 2008 20:30

My máme vodu ve studni zároven s hladinou Labe a tak je stav vody poměrně stabilní. Ale dno studně je jen půl metru pod úrovní Labe a tak mám vodu v létě jen na 10 minut. Naštěstí rychle přitéká . V létě kvůli tomu zalévám 5 krát denně.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 3. 2008 20:37

tak to jste dobrý,to já lajdačím,ale ono také zálezí jaké rostliny se pěstují,já hlavně zalívám skleník a hrnkovky a zeleninové záhony jdou bokem.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 3. 2008 20:39

a to nemám studnu,ale deset metru od baráku rybník
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 3. 2008 20:45

HanaT: Před dvaceti lety tahle samota byla krásná, pak přibyli dvojí sousedi, pořád fajn.
Před 14 dny sem dorazili zeměměřiči a celý tříhektarový pozemek (louka) pěkně rozměřili, i další tři hektary pod okresní silničkou, která vede pod naší zahradou. A hádejte co vyměřovali? Stavební parcely a inženýrské sítě :roll: , takže nás čeká rušno při výstavbě, nejméně 15 domků obestavěných ze tří stran našeho plotu ... a jistě i veřejné osvětlení. A mám po koukání do vesmíru :cry:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 3. 2008 20:54

to je hrozná škoda,zachvíli z toho bude velkoměsto to vás nechci strašit to většinou staví ti zbohatlíci.To u nas je to same,zachvíli zjistí že jim chybí obchody bary....atd.a samota s přírodou je v trapu.
Ale my jsme malí páni,aby jsme to změnily.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 3. 2008 20:58

U mě kvete sněženka Elwessova. Nikde jinde se mi nemnoží než tady pod ibiškem syrským.
Obrázek
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 3. 2008 21:07

Tenhle druh sněženek neznám, máme jen obyč, co tu kdysi zbyly po předchozích majitelích.
Ale vylezly do květu botanické krokusy (ty modré), vypadají zajímavě i když mají menší květy a vyšší nožkuObrázek
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 3. 2008 21:10

Také lýkovec již kvete :) . Každý rok měl jen 2-4 květy ale letos se snaží.
Obrázek
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 3. 2008 21:29

Lýkovec mi začal kvést vloni v listopadu, a nějakým způsobem si květy uchoval do letošního února, takže vesele kvete dál.
Půl fóra se mi povedlo zaplácnout fotkou :oops:, někdy se daří. Ale zase je aspoň vidět, co je na ní :P
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 3. 2008 21:32

To nevadí že je velká.Jsou na ní krásné krokusy. :wink:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 3. 2008 21:40

z té fotky je cítit ta vůně,to musí být paráda
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 3. 2008 22:22

A také kosatečky už kvetou :P
Obrázek
Obrázek
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků