Co se kde klube ze země?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 3. 2010 19:22

U nás se ještě na mnoha místech zahrady drží sníh, ale přece jen jsem objevila pár talovínů. Vypadá to, že i tulipány trošinku vystrkují špičky. Hrabat se nedá = mokro, jen jsem odklidila nastlanou chvoj a listí - ostatní musí počkat. Kdyby bylo víc sluníčka, bylo by za chvíli zeleno :-))
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 3. 2010 19:26

Tak u nás už talovíny odkvétají.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 3. 2010 20:44

U nás byly dnes prvně pořádně rozvité a v pátek už létaly první včely. Dnes jsem dokonce viděla žluťáska, hurá, už bude hezky!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 3. 2010 21:01

Jak píše Danielka tak to ještě nemůžu ,to teda ne, bořím se trošku i na tom trávníku.A já už se rozhodla ,že ze zeleniny už budu pěstovat jen naťovou petržel a pak salát ,okurky ,hlavně cukety na krmení drůbeži, ředkvičku moc nejím nakonec jí pokaždy rozdávám ,ale hrášek ten zaseju, a pak rajský a nějakou papriku na jídlo. No a ještě brambory. Kopr neseju pokaždý se objeví někde sám dávám jej jen do okurek.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wbgarden 21. 3. 2010 08:34

Zdravím , sníh nesníh, klube se už toho docela dost...
Obrázek
http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20dwarf%20conifers/album/index.html
Jan wbgarden
wbgarden
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 3. 2010 09:10

Mně se klubou řebčíky, to už jsou plžáci na dohled :/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 3. 2010 15:55

wbgarden moc pěkné jehličnany opravdu kráááása. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 3. 2010 15:58

kejki3 píše:Mně se klubou řebčíky, to už jsou plžáci na dohled :/

... a těch šnečků v různé velikosti, nasbírala jsem jich větší kelmek od hořčice, ale krásně vybarvení
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 21. 3. 2010 19:07

Jojo, řebčíky už lezou a raduju se - vloni jsem nastrkala pod ruj vlasatou spoustu cibulovin, protože tam, když se to olistí, tak tráva neroste a nekosí se a taky tam nejsou vidět ty usychající listy a ono už mi to tam v mechu kvete a to je krása. Letos tam ještě přisadím, hned vedle je borovice, která taky už vrhá slušný stín, tak je mojí ctižádostí udělat tam takovou modrou loučku z hyacintovců, jak bývá k vidění v anglických filmech - ale menší, to bychmusela těch cibulí mít tak 7 tisíc. Karen, dej vědět, až Ti vylezou česneky - jestli se ujaly. Ale proč by se neujaly, že.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 3. 2010 20:32

Kočičí, že jsi vzpomněla ruj vlasatou červená zimu ustála, a zlatá tu jsem nechala zapuštěnou v zemi ve vééélikém květináčim, aby mi ji nesežrali hryzci, no a pochutnali si na ni zajíci, tak ji chdím okukovat jestli z ní něco bude, a z čilimníku - no hrůza nic. Je zajímavé, že ožrali ten barevný, žlutého se nedotkli. Jo a zlatý jilm též, úplně ožraný, muselo to být pro ně asi kruté, nikdy to nebylo.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 3. 2010 21:58

Sice jsem jak z jiné planety, ale hlásím, že i u nás už lezou tulipány a dva nejranější krokusy mají poupata. Stačí pár dnů bez mrazu a je to fofr na všech stranách. Jenom lýkovec asi namrzl, nic nedělá :'(
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 3. 2010 22:01

Jojo a ještě trochu sluníčka a budem sekat trávu
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 3. 2010 07:35

vsechno tak rychle roste, to je jak zrychleny filmy-hl.pres noc to roste,ponevadz rano to vypada vsechno jinak! hl.tulipany a cesnek jedou jak draha..!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 3. 2010 10:11

Taky tak všecko jede a trávník budu v pátek muset posekat.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 3. 2010 13:12

Dane nedělej si srandu, u nás všechno leží udusané od sněhu a podmáčené.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka