cibuloviny

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kata82 8. 10. 2007 22:04

Nevíte někdo jak uchovat cibuloviny přes zimu? Brzy z jara budeme bourat plot a nechtěla jsem o ně přijít. Vykopala jsem je, odstranila přebytečnou mokrou hlínu a nevím jestli je zasypat a nechat ve sklepě nebo je tam dát odkryté. Němáte někdo zkušenost. Děkuji :shock:
kata82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 10. 2007 10:49

káto zapomněla jsi nás seznámit o jaké cibuloviny jde.Tak to vezmu všeobecně.V podstatě by se nemělo nic moc stát.Příroda to zařídila tak,že a´t cibule tak i hlízy dokáží přežít nepříznivé podmínky celkem dobře.V horším případě by nemuseli v tom roce opětovné výsadby vykvést,ale to není závada,vykvetou další rok normálně.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 10. 2007 10:54

Nemělo by ani vadit ponechání na lísce v suchém bezmrazém a netemperovaném prostředí,je lépe v temnu,na světe by mohli za určitých podmínek předčasně začít rašit.Na jaře před sázením a po prohlídce je dobré cibule preventivně namořit některým fungicidem,případně stačí i česnekovým nálevem.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kata82 9. 10. 2007 20:11

Jedná se o lilie, tulipány, narcisy, nejspíš i sněženky a bledule, a taky hyacinty, prostě všehochuť po babičce :roll: . Dala jsem je sušit, byly dost mokré tak nevím jestli je znovu polívat tím česnekovým lákem. Taky je dost problém, že je teplo a mají VŠECHNY klíčky a dost dlouhé kořeny. Jinak mocmocmoc děkuji za odpověď.
kata82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 9. 10. 2007 21:41

Narašené cibuloviny bude dost problém uchovat přes zimu tak, aby vůbec byly schopné příští rok ještě růst. Jediné schůdné řešení bych viděla v rychlé, ale opravdu rychlé výsadbě alespoň do truhlíku nebo květináčů. Jinak o ně s jistotou přijdete, cibule totiž vyklíčí, spotřebují veškeré zásobní látky a na jaře pak už nemají sílu dál růst. Sázejte opatrně, abyste klíčky neulomila. Snad cibuloviny zakoření než přijdou mrazy.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 10. 2007 19:22

Máte-li na zahradě prázdný záhon, třeba po sklizené zelenině, zapusťte vysázené truhlíky do země a zakryjte koncem listopadu (podle počasí= mrazy) vrstvou listí, nebo chvojím. Venku by měly přežít bez úhony až do jara 8)
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků