Jak pěstovat tabák?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kukas 4. 6. 2006 11:50

dobrý den chci se vás zeptat jestli lze pěstovat v ČR tabák.a jaké má nároky?a lze jej využít pro kouření?atd.děkuji
Kukas

Odeslat příspěvekod standys 4. 8. 2006 15:02

Nám vždycky profesor při přednášce říkal, že jestli chceme potrestat souseda, aby jsme mu vysely tabák na zahradu a bude se ho jen těžce zbavovat. Nevím co je na tom pravdy, protože jsem to nikdy nezkoušel. Měl by patřit do stejné čeledi jako petunie, tudíž se u nás pěstuje jako letnička. Má hodně drobná semena a tak bude chtít vysít do dobře prosáté zeminy a semínko nezahrabávat - to vše v únoru. Potom následuje za pár týdnů přepíchání do květináčků a po zmrzlých mužích na stanoviště. Snad je to tak dobře, protože to beru dle těch petůnií. Bude chtít nejspíš teplo a sluníčko. Pro použití na kouření bude potřebovat fermentaci a postupy jako v oblastech, kde se pro tento účel pěstuje. tak hodně zdaru :wink: :arrow:
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peroxid 10. 4. 2008 15:04

mi sme spravili sadenice v maji presadzali do zeme.teraz maju vysku 1m a rastu dalej.nevyzaduju takmer ziadnu starostlivost len odtrhavat spodne listy ktore su nevhodne na zber.fajcit sa da.je ich viac druhov ale nazvi si uz nepametam
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra
peroxid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 4. 2008 22:31

Tabák si pěstovali už za války kuřáci na zahrádce - prý opravdu stačí teplo a slunečno. Z počátku dost zalévat.
V mokru /deštivém počasí) je náchylný na plísně. Ale kdy tenkrát tabák sklízeli, to už se dědy bohužel nezeptám, jen vím, že ho měli svázaný v trsech a sušili na půdě: byla tam poměrně tma a sucho a teplo. Nesměl ale moc přeschnout, nedal by se řezat na kouření, byla by jen drť..
Třeba se vám ozve nějaký pěstitel :nenapadne
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 4. 2008 22:40

Skuste kouřit ty petunie když jsou příbuzné. :mrgreen: Zrovna dnes jsme řešili v práci že jsme jich udělali moc. :-S
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Dvořáková 11. 4. 2008 13:00

Kukas: Jasně, v ČR se tabák dá bez problémů pěstovat. Ideálně se mu daří u nás na jižní Moravě, ale zvládne to i ve vyšších polohách.
Není to vůbec těžké. Já sama pěstovala ne přímo ten, který Vy chcete, tabák viržinský (Nicotiana tabacum), ale okrasný. Nicméně se pěstují stejně a moje sousedka říkala, že za války její tatínek sušil a kouřil listy právě z toho okrasného.
Potřebuje neutrální ph, sluníčko, zemina nesmí být pořád vlhká. Spodní listy časem žloutnou, tak je musíte odstraňovat. A suší se jenom zelené svěží lístky.
Nebojte, roste sám. :-D
Kateřina Dvořáková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 4. 2008 22:27

A já jen doplním, že ten okrasný už druhou zimu nevymrzl a roste dál.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Dvořáková 13. 4. 2008 15:31

Tabák, pokud ho necháte, sám vysemení - a dost semínek pak znovu vyroste. Někdy až moc. :-P
Kateřina Dvořáková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tubtabaka 17. 1. 2012 10:26

Podrobné a zajímavé informace o pěstování jsou na:

Pěstování a zpracování tabáku
Tubtabaka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 1. 2012 13:46

A krásně voní.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků