Mrazuvzdorné palmy

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod cykasy 13. 12. 2009 21:24

Viděl jsem již spousty "zmrzlých palem",ale žádnou,která by zmrzla od kořenů.V prvé řadě vymrzne a následně vyhnije srdíčko palmy.Já za 8 let
nikdy kořeny níčím nechránil.Někdy se nesmí věřit všemu co člověk vidí nebo si přečte.Shodou okolností jsem v té zahradnické škole kde to bylo
natáčeno byl asi před 4-5 lety a když jsem jim tam říkal,že mám palmy volně v zemi tak na mně koukali jak na blázna a nechtěli tomu věřit.A dnes radí,tak už to někdy chodí. :-)
Ale to už je jiná kapitola.
J.Bučko
P.S Právě že je to první palma a první zima nabádám k opatrnosti a časem podle klima lokality
/není -16 jako -16/ můžete ochranu třeba zjednodušovat nebo vylepšovat a podobně.
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod corpio 13. 12. 2009 22:01

Myslím si že fotky Vaší zahrady mluví za vše, tak se budu držet toho co píšete. Snažil jsem se načíst co nejvíce z webu, ale koukám že někdy je to více na škodu nežli k užitku. Každopádně moc děkuji za Váš čas a rady které tu dáváte lidem co s tímto začínají.

P.S. Jen poslední otázka - jak řešíte zimní ochranu Vy? Nikde jsem tu nenašel žádnou Vaší fotku palem se zimní ochranou.

Děkuji
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cykasy 14. 12. 2009 17:49

Zdravím.
Například předloni jsem je nechránil vůbec.Když už je to bezpodmínečně
nutné,používám několik způsobů,jednak podle velikosti a také podle druhu. Jedním z nich je i ten,co jsem Vám popsal.
J.Bučko
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod corpio 14. 12. 2009 19:27

A to jste ani nebránil zatékání do srdce rostliny? Asi to s tou starostlivostí fakt přeháním... :( Ve své domovině musejí mít přeci podobné podmínky a hlavní je asi pomoci těm mladým a nedávno vysazeným, že?

M.Leipert
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2009 20:05

No já si myslím že v přírodě mají ty mladé úplně nejhorší podmínky páč při zemi je největší mráz a pokud v zimním období nesnášejí vlhko tak tam zřejmě moc nesněží a tedy je nic nekreje. Jedině že by při prvním mrazu nasněžil prašan a vydržel po celou dobu co tam mrzne ale to je asi nemožné.

A proto ji zakrývat nebudu, někdo ten pokus prostě udělat musí jestli vydrží i bez krytu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod cykasy 14. 12. 2009 20:27

Nechránil jsem nic,samozřejmě že se to týká jen vzrostlých,silných a již několik let pěstovaných rostlina a to do určité hranice.V domovině mají podmínky o mnoho lepší !!!Tam jsou poměrně suché zimy, teploty klesají hlavně v noci a přes den většinou stoupají do kladných hodnot.Navíc k těm extrémním teplotám/pod-15C / se tam dostanou třeba jednou za 15-20let.To třeba ze semenáčů přežije jen nepatrné procento nebo nic ale v přírodě to nikdo neřeší.Další roky se to zase obnoví.Ono už je to odzkoušeno,ty kytky mají svou hranici a navíc je to souhra mnoha
dalších faktorů které jsou každou zimu jiné a na to jsme všichni krátcí !!
Obrázek
J.Bučko
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2009 20:57

Pane Bučko to je nádhera :tleskani
Teď jsem musel mimořádně ven a tak jsem ji cvaknul jak je chudinka malá tmavá mrazem.
Obrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 12. 2009 21:00

Dane to je taky ta mrazuvzdorná :hm :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2009 21:04

No doufám, asi jsem optimista že? :D
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 12. 2009 21:04

Já nevím já se v palmách nevyznám :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corpio 14. 12. 2009 21:21

Další věc co jsem nevěděl - děkuji. Už si ale myslím že bylo dost otravných otázek, tak uvidíme jak dopadnu :-). Snad se ta zima umoudří... :-|

Ještě jednou děkuji.

M.Leipert
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2009 21:24

Ano ano hlavně ať nám přeje počasí :oboze ať jsou mírné zimy do -10°C :oboze
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod cykasy 14. 12. 2009 21:32

To bych bral !!!!!!!!!!!!!Pokud budou ale mrazy pod -10 a zejména pokud by hrozilo kolem -16 a více tak takhle malinkou palmu určitě nějak chraňte,jinak o ní přijdete !!!
Josef Bučko
Naposledy upravil cykasy dne 15. 12. 2009 09:07, celkově upraveno 1
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 12. 2009 21:40

Já taky. Do -10 to na spálení bacilů stačí ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykasy 10. 1. 2010 15:35

Tady jedna malá a nekrytá ale po -18C to nevidím moc dobře.Jaro ukáže.
Obrázek
Josef
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků