Mrazuvzdorné palmy

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod cykasy 17. 11. 2009 16:01

Zdravím.
Ano,je potřeba aby dovnitř nepršelo a nezatékalo.Když to uděláte jak jsem napsal,tak by se tam voda ale dostat neměla !!
Josef Bučko
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod corpio 17. 11. 2009 17:35

Paní velice děkuji za tip a díky i pro pana Bučka za informace. Teď už jen mírnou zimu a snad to palma ustojí. Určitě budu informovat jak jsem dopadl...

Michal Leipert
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 11. 2009 19:05

Danielka.9 píše:Já nemám co radit, ale teď bylo v receptáři, jak připravovali palmu na zimu.Tak koukněte a ať vám krásně roste ta nově zasazená. :oboze :oboze

taky jsem na to koukal, navic to mila vzpominka na skolu, kde jsem byl na praxi:-)...maji tam moooc levny pokojovky!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykasy 10. 12. 2009 14:06

Tak se na nás něco žene.Doufám,že se to až takhle nevyplní.
I tak je to dost brzy a navíc je ještě všechno "krásně" promočený .

Obrázek

Josef
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 12. 2009 14:09

My jsme ráno měli jasno a svítilo sluníčko ale už lije. Ale to patří na počasí :potichu
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 12. 2009 14:19

To by bylo sakra kruté, takový skok. :oboze :oboze :oboze Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 12. 2009 14:27

To ať se nám raději vyhne. Stačí sníh do konce roku a pak už ne.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corpio 13. 12. 2009 17:41

Zdravím, připravil jsem mého Trachycarpa na to co má přijít, tak uvítám případnou kritiku. U kořenů je vrstva mlází, fólie proti vodě a zase vrstva mlází - jen podotýkám protože z obrázku není patrné. V záloze mám připravený krycí pytel kdyby bylo nejhůře - snad nebude třeba... :eh Tak se držte... ;-]
Přílohy
Trach_13.12.2009.jpg
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 12. 2009 17:46

Má pěkný domek, :tleskani teda vy už tam máte sněhu. :shock:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corpio 13. 12. 2009 18:05

Žádná krása, ale hlavní je účel... :-)) Jinak spadáme do CHKO Křivoklátsko - trošku utopeni v lesích a o něco výše nežli okolní města tak tu sníh máme již od pátku... o<:)
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 12. 2009 18:10

Unás zatím sníh není jen poletuje. :roll: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykasy 13. 12. 2009 19:49

@ corpio - Proč ta folie ?
Nechci nijak radit,ale já bych jí vyhodil ! Akorát zabraňuje vzlínání tepla od země, protože ta promrzá pozvolněji než vzduch/ten se od země ohřívá/.
Co ten krycí pytel ?Chtělo by to zakrýt až od spoda aby se uvnitř to "teplo" chvilku udrželo a vytvořilo se mikroklima,aby to větřík hned všechno neodfoukl !!Předpovědˇse zatím nijak nelepší,ba naopak.
J.Bučko
http://www.exotickazahrada.cz/
cykasy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 12. 2009 20:06

Já to chci risknout a nechat, většinou když jsem něco zakrýval tak to chytlo plíseň a dopadlo to mnohem hůř než těď když nic nezakrývám. Mám jí jen maličkou druhým rokem.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod corpio 13. 12. 2009 20:10

No myslím si že se nemůže nic stát když takto bude jen než odezní tyto mrazy - určitě jí tak nenechám až do jara... :-) Určitě ale dejte vědět jak jste dopadl - třebas to takto zbytečně přeháním... :-))
corpio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod corpio 13. 12. 2009 20:39

Abych řekl pravdu, tak jsem vycházel z reportáže odvysílané 15.11.2009 v Receptáři prima nápadů (lze shlédnout na www.iprima.cz) Tam je fólie použita aby zbytečně nepromokávala zem kolem palmy a krycí pytel plní hlavně funkcy před vniknutím vody nebo sněhu do srdce rostliny - na velké mrazy mám připravný PE-bag jak jste mi psal již prvně který se dá na celou konstrukci natáhnout a sahá až k zemi. No každopádně si nechám rád poradit - je to má první palma a první zima... :(

Děkuji...
corpio
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků