Řasy v trávníku

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod babu 3. 2. 2008 15:58

V trávníku mám již druhým rokem takové černé fleky.Snad jde o řasy nebo lišejníky.??Ošetřila jsem trávník fungicidem.Mírné zlepšení nastalo,ale za pár dní se vše vesele rozlejzalo dál a více.Asi to po zahradě roznášíme na botách.Neprovzdušňovala jsem,asi chyba,že.Poraďte mi někdo.Díky. :?:
babu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matej S 3. 2. 2008 18:29

no mohla by to byt brondzova škvrnitosť, ale ta je skor do hneda, alebo potom pravdepodobnejšie tzv Čarovné kruhy, skuste vygooglit, dajake obrazky ze o ktore sa jedna, teda, ak som spravne identifikoval ja :?
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 2. 2008 20:05

Čarodějné (čarovné) kruhy, které způsobuje houba, jsou tmavě zelené a později ve vnitřním kruhu odumírá tráva. Ale černé fleky?
To bude něco jiného - možná opravdu nějaký lišejník (?), protože většina travních chorob zbarví trávník do rezavé, hnědé, plesnivě bílé.
Možná dost pomůže přihnojit po provzdušnění, přidat kompost - prostě výživu, aby trávník měl sílu bránit se chorobám :mrgreen:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 3. 2. 2008 20:34

Mám to taky je to asi nějaká řasa. Je mezi trávou je hodně tmavě zelená až skoro černá.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 3. 2. 2008 22:03

Fedych: no ja co som sa ucil , tak "Čarovne kruhy" su tmave až čierne; ale zase kazdy si pod pojmom tmave až čierne predstavuje ine, všakže ....
Ja som sa minule hadal s profesorom, že čo je to oranžova farba, obaja sme vraveli o inej, a furt to bola vlastne oranžova :wink:

Babu: nemate nahodou dajaku fotku???
Naposledy upravil Matej S dne 4. 2. 2008 11:40, celkově upraveno 1
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landart.czech 4. 2. 2008 07:22

Rozhodně by to mohla být i řasa, taky jsem se s tím setkal. V tom případě nepomůže fungicid, ale přípravek proti řasám (algicid), asi by mohl zabrat i prostředek proti mechu např. MECHOŽROUT nebo MOGETON (ne Antimech, ne zelená skalice...). Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod babu 4. 2. 2008 18:26

:oops:
babu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod babu 4. 2. 2008 18:37

DÍKY ZA ZÁJEM.Ty kruhy to asi nejsou,spíš ty řasy.začnu provzdušňovat a ten algicit.Pak už nevím,asi uteču ..nebo zase napíšu.Papa příště.A ten Megaton taky není marnej,ať si řasy uřijou.Doufám,že to přežije rodina.
babu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod izoltech 22. 6. 2009 13:52

najskor by som si urobil PH test pody. a podla toho sa aj zariadit. V kazdom zahradkarskom obchode by mali mat PH test. Dobre by bolo poslat foto, aby som mohol spravne identifikovat o co vlastne ide. Takto to moze vyzerat na viac veci a len spravna aplikacia hnojiv alebo herbicidov moze problem odstranit. Skus to odfotit a bude to lepsie idetifikovatelne o co ide.
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 22. 6. 2009 14:29

Obrázek Obrázek
Ja prosim taky o radu,jestli muzu,mame tretim rokem zasetou travu,ktera roste 'nepravidelne',jsou tam zelene polstare na nekolika mistech,ty jedine rostou stale,jsou krasne zelene,je to videt na prvnim obrazku.Ostatni trava neroste temer vubec a je svetla.Hnojim dle navodu Kristalonem na travnik,zavlazuji vydatne az vecer.Muze to byt tim,ze semeno travy bylo spatne promichano?Vertikutator nepouzivam,jen obyc.hrabema prohrabu.Travni semeno je Universal.Nechci ji odstranit,zasel ji nas syn,ktery uz neni mezi nami.Budu velmi vdecna za kazdou radu jak ho 'uzdravit'
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 6. 2009 15:04

Běli zkus pohnojit železitým hnojivem na trávník a prohrábnout kovovýma hráběmi ,mají zuby jak na vertikulátoru, ale je to dřina, spravila jsem si tak trávník, ale bylo to jen 3x6m, ale tu velkou plochu asi ten vertikulátor, tam to neřeším
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 6. 2009 14:30

Jarmilko,dekuji za radu,dnes jsem si koupila -Zelená skalice-síran železnatýFeSO4-7H2O/H dvě o/. :hm Doufam,ze je to ono.Je to hnojivo na list.Tak to vyzkousim,pak dam vedet,zda se travnik 'zotavil'.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 6. 2009 15:30

Já jsem to měla v tekutém stavu, ale to používám taky, ale jen slabý roztok jak špatně zabarvený čaj,na postřik na list, když se objeví chloroza, jinak jsem ti poslala SZ,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod izoltech 25. 6. 2009 23:23

Mila Bělena,


nic by som nerobil skor ako urobit PH test pody. Zaberie Ti to 5 minut prace a to Ti presne povie co treba dat. Ja pouzivam hnojivo travcerit a potom jesenny travcerit, na to, aby trava bola jednofarebna bez odtienov davam jesenny travcerit a cca. po kazdom 3 koseni hnojim klasickym travceritom. Mal som vseliake hnojiva s postupnym uvolnovanim na 70 dni atd, ale najviac sa mi osvedcil travcerit. PH test pody robim raz za 3 mesiace a podla toho aj hnojim. Ako casto kosis travnik??? Zalievas travnik? valcujes? Dolezite je aj prevzdusnenie travnika. ja to robim 2x do roka.
Dolezite je aj na zimu ho zapieskovat a skoro na jar prevzdusnit. Ak to nemas velku plochu tak si kup prevzdusnovacie hrable..... sluzia aj na mach. Ak to mas velku plochu tak by som rozmyslal o elektrickom prevzdusnovaci alebo motorovom a ak elektricky tak sa spytaj ci su tam noze alebo droty na prevzdusnovanie. Samozrejme zobrat s nozmi. vela stastia

PS:najlepsie na hnojenie, je mulcovanie travy. ale na to musis mat kosacku s funkciou alebo mulcovaci stroj.
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 27. 6. 2009 16:16

S tím se netrapte, jaké je PH přijde záplava a máte po starosti, nebo na dlouho vystaráno, než přijde řada na trávník, byl zelený a je hnědý a též se mi líbí nic jiného nezbývá
hejjar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků