Prosba o pomoc jak zachranit rezavejici stromy

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod miss.spumento 20. 7. 2019 07:30

Dobry den,

moc prosim o radu,jak zachranit postupne rezavejici stromy a vyhnout se tak jejich uhynu? Nejsem zadnym odbornikem a nevim,proc po x desitek let zacaly stromy najednou jeden po druhem rezavet. Dva stromy jsou jiz cele zrezle (jehlici vsak neopadalo,zustalo na stromech) a nyni mi zacina reznout treti strom a ja se hrozim toho,ze dojde opet k jeho totalni zahube.
Stromy hojne zalevam v obdobi sucha alespon 2x tydne.Na podzim i na jare jsem prihnojovala tekutym hnojivem na jehlicnany a konifery a davala jsem take na podzim i brzy z jara kolem korenu stromu sul draselnou.
Jeden strom zacal reznout v unoru a v kvetnu byl jiz zrezly a uschly cely.Druhy strom zreznul minuly rok v rijnu po dvou mesicich od projeveni se prvnich znamek reznuti(hnednuti).Podotykam,ze jsem se snazila pri prvnich priznacich stromy okamzite vice zalevat a hnojit,ale ani ma dusledna pece v tomto smeru neodvratila jejich uplne seschnuti.
Nyni zacina reznou treti strom a ja jsem jiz zoufala.Nechci prijit o dalsi nadherny strom v zahrade.Nevim,zda se nemuze jednat o nejakeho skudce?Zahradu jsem koupila s nadhernymi stromy pred 2 roky od pani,ktera tvrdila,ze stromy vubec nezaleva ani nijak nehnoji..
Kazdopadne,jestli poznate z prilozenych fotografii,co stromu chybi ci kterym skudcem je napadnut a jakym zpusobem ho zachranit,budu Vam velice moc vdecna za jakoukoliv radu...
Predem moc a moc dekuji.
Zuzana.
Přílohy
20190715_192057_resized.jpg
Uhynuly strom
20190715_191449_resized.jpg
20190715_191352_resized.jpg
20190720_082400_resized.jpg
miss.spumento
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan.hubacek35 22. 7. 2019 21:13

Zdravím a radím - nehnojit!!! Jehličnany jsou citlivé na obsah fosforečnanů v půdě. Také se mi toto přihodilo když jsem chtěl mít zelenější trávník před borovicemi, jalovci i tújemi. Dva roky trvalo než jsem s pomocí zelené skalice problém zrušil. Milan 35
milan.hubacek35


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků