Modřín japonský

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Šár.ka 25. 4. 2013 09:11

Zdravím, loni jsem si na Floře koupila japonský modřín. Takový ten s převislýma větvičkama. Loni říkal ten Polák co mi ho prodával, že ho mám na jaře celý ostříhat. Ale mně to příjde divné a na netu jsem nic o stříhání nenašla. Tak se ptám, zda máte nějakou zkušenost? díky
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 4. 2013 12:43

Mám taky modřín s převislýma větvičkama,jen nevím jestli je to ten co máš ty.Stříhám si na něm větvičky jen ty co potřebuji.Sahal už na zem, tak jsem je jen trošku zakrátila, aby to neudělal manžel sekačkou 8-D .Osobně byh ho celý nestříhala, co bych pak s toho měla- holý kmen. :hm :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 28. 4. 2013 20:04

ahoj Danielko, ok tedy. stříhat nebudu. já jsem myslela, že mi to radil proto, aby se ty větvičky rozvětvily a bylo jich tam víc. ale tak nějak si ho taky nedokážu představit ostříhaný. takže to nechám tak :-)
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza70 29. 5. 2013 12:30

-- 29. 5. 2013 13:34 --

Modříny snášejí řez velmi dobře - je možno z nich dělat stříhané živé ploty, různě je tvarovat ( znám modřín, každoročně ostříhaný do tvaru vajíčka ). Jak píše Danielka.9, u převislých forem je možno bez problémů zkrátit větvičky,sahající na zem.
honza70
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků