Škůdci na jehličnanech

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 9. 4. 2010 16:28

Ahoj, asi před 5-6 týdny jsem si na zkoušku narouboval smrk stříbrný a teď jsem zpozoroval na kmínku a větvích takového škůdce. Neví někdo, co to může být? Nejdříve jsem tipoval, že to vylezlo z mechu. Ale spíše se to rozneslo z uzavřené metličky roubu, když se dostala do tepla. To je zase radost :-[
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 4. 2010 18:36

Nevím jestli může být i na jehličnanu,ale není to červec?? :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 9. 4. 2010 20:48

Nevím.
Jak jsem to rouboval, tak všechno vpohodě. Pořád nic-nic a pak se jednou lepši podívám a na kmínku a větvích plno takových bílých chrobáčků. Jakoby sáli mízu.
Rozmačkal jsem je v papírovém kapesníku a ještě jsem stromeček postříkal insekticidem i když jsem většinou proti chemii. :-l To jsem teda zvědavý jestli to nakonec nějak sroste.... :hm
Martin-Br.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 4. 2010 05:52

Dobré ráno.
Danielko a nemá Červec jiný tvar :hm . Tohle mě připadá že to není, ale já se v tom nevyznám. A nebo je i Červců víc druhů, tak jako Puklic ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 6. 2010 16:15

SOS - jak se dá bojovat proti té sypavce nebo jak se ten neřád jmenuje co vycucává nové přírůstky na jehličnatých stromech, na tůjích je to sem tam, ale smrky jim chutnají, zatím jsme stříkali jen mospilanem, ale je to asi slabé, zítra jedu do města, tak ať můžu koupit Díky
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 6. 2010 19:55

Nevíte někdo, co mi poškozuje borovici a co s tím? Nikdy za celých 15 let jsem něco takového na ni neviděla, a letos takoví ohlodanci. Nenašla jsem ve dne nic (i brýle jsem si vzala), v noci nevím...
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 7. 2010 13:04

Taky se mi to objevilo, i na smrcích. Je to prý sypavka (píšou o tom i na netu, že to likviduje borovice ve velkém) Doporučili mi postříkat kuprikolem Zkusila jsem i mospilan, nezabral a na účinek kuprikolu čekám.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 7. 2010 20:51

Díky za odpověď, na sypavku se podívám. Nevím, proč jsem si ji představovala jinak :shock:

-- 3. 7. 2010 22:06 --

Tak jsem četla a koukala na netu po sypavce a zdá se mi, že to nebude ono. Nejmladší jehlice by měly zůstat a staré opadávat - u mojí borovice staré jehlice zůstavají a jen ty letošní přírůstky jsou takhle oholené. Žádné skvrny na jehlicích taky nejsou. Postříkat Kuprikolem to můžu, tím snad nic nepokazím, ale spíš je to jak ožrané než napadené chorobou. Tak vážně nevím :-[
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 7. 2010 18:32

Tak se mi zdá, že kuprikol zabral, právě ty nové přírůstky zavadly a zhnědly, tak jsem to odstranila kam jsem dostala , zatím zůstává strom zelený (O sypavce mi řekl myslivec)
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 7. 2010 21:19

Mně ty nové přírůstky ani nezhnědly, ani nezavadly - prostě jehlice zmizely :shock: Proto se spíš kloním k tomu, že je něco sežralo. Ale kdo, nebo co to bylo, to se asi nedozvím :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 7. 8. 2010 10:15

viz. 1.příspěvek: Škůdce jsem se sice zbavil, ale roubování se nezdařilo... :-(
Příště to zkusím jinak. :pozor
Martin-Br.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zahradkarx 7. 12. 2010 08:09

as těmito škůdci jsem se měl možnost setkat a bylo těžké se jich zbavit http://www.agromanual.cz/cz/atlas/skudci
zahradkarx
Kolemjdoucí