Hnědnutí jehličnanů

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 10. 6. 2010 20:18

Volám SOS, dnes jsem objevila na stříbrných smrcích, že nové přírůstky zavadají a hnědnou. Včera ráno ještě bez úhony a dnes hrůza. Jelikož jsem nic neměla po ruce jen mospilan tak jsem to postříkala kam jsem dostala. Co poradíte odborníci?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 6. 2010 20:52

Letos si lámu hlavu, co se stalo jehličinám, protože postupně prosychají značné části - odešla mi už polovina zakrslého fypřišku, a zbytek má tak prapodivnou barvu, že je jen otázkou času, kdy zezrzne taky. Vidím to ale nejen u nás, ale skoro na každé zahradě - proschlé (?) větve v širokých pruzích od spodu až do vršků i u starších a vysokých stromů. Zkraje jara nebylo nic vidět, objevilo se to postupně, jak se oteplovalo.
Původně jsem myslela, že to u nás způsobil vítr v zimě (všechno je z návětrné strany), a kusy tak namrzly, ale nevím, vůbec nedokážu říct, co se jehličinám děje :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 6. 2010 17:34

Úplně stejné, jala jsem se to hnědé odstřihávat, ale ty větvičky jsou živé, tak co to může být, objevila jsem to na smrcích a vidím, že je to na všech jehličňanech, dva nově nasazené úplně černé, ach jo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 7. 2010 05:22

U nás to samé,jsem z toho hotová , dvě velké thůje odešly.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renata 24. 9. 2016 12:14

Dobrý den, mám tento jehličnan druhým rokem a letos mi začal docela rychle hnědnout jak od spoda a uvnitř, tak i konečky. Dnes jsem se na něj detailně podívala a na pár místech je bíle stříbřitý povlak jehliček. Co to prosím může být? Čím postříkat?
Děkuji
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků