Jak vypěstovat borovici z Chorvatska v ČR?

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 7. 1. 2006 18:43

:) Jsme dostali z několika šišek z borovicí z pláží v Tučepi několik set semínek a nějak nám to neroste.. Neklíčí to, nefiči to. Jak na to?
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mičurin(smazano) 7. 1. 2006 23:47

myslim, ze sance vypestovat ze seminek nejaky strom je mala i kdyby ty seminka byla z CR, budes rad kdyz ti z tech nekolik set vyroste jedno, mozna jste je dali moc hluboko, moc vody, blba puda
zkus se pomodlit:-)
Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
Mičurin(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 08:57

ConPower píše::) Jsme dostali z několika šišek z borovicí z pláží v Tučepi několik set semínek a nějak nám to neroste.. Neklíčí to, nefiči to. Jak na to?i/quote]


Vážený příteli, možná bude problém s tzv. stratifikací semen. :) Některé druhy borovic klíčí po přemrznutí, jiné po zalití slanou vodou, jiné jen ve štěrbinách. To je složité. Musíte upřesnit, co je to za druh. Zkuste ale semena dát na několik dní do lednice. Mělo by to pomoci. A pak možná vyklíčí. Ale i tak neručím za úspěch, že v našich klimatických podmínkách poroste, respektive nebude vymrzat. Zkuste experimentovat. Těšte se a modlete a uvidíte. :)
Pěstitel

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 1. 2006 14:39

Díky, vyzkouším :) . Přesný druh borovice neznám, roste ale hodně v Chorvatsku (u pláží). Monžá že v květináči jako bonsaj by to šlo :) .
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 15:50

ConPower píše:Díky, vyzkouším :) . Přesný druh borovice neznám, roste ale hodně v Chorvatsku (u pláží). Monžá že v květináči jako bonsaj by to šlo :) . /quote]


Určitě by to šlo. :) Je to ale teplomilný druh. Takže zimu raději přečká někde ve studeném skleníku či na studené světlé chodbě. :)
Pěstitel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Saša 13. 1. 2006 13:34

U kamarádky jsem našel 9-let starou šišku borovice dovezenou z Francie. Zasadil jsem asi pět semíne, všechny začali růst, ale asi dp tří týdnů uhynuli až na jednu, kterou mám na zahradě. první rok jsem ji schoval na zimu pod láhev od okurek. Letos je pod sněhem a těším se na léto. Jinak mám cca 280ks jehličnanů. moc se o ně nestarám pouze je stříhám a krásně se nám spolu žije, zatím jen na chalupě, ale brzy společně. Čili vydržet a trpělivě snášet vše co příroda dovoli nebo taky ne. Saša
Saša

Odeslat příspěvekod TA 13. 1. 2006 18:10

Saša : 280 ks, waw. Pekný počet, to si sám zasadil? Alebo príroda sa o to postarala?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saša 15. 1. 2006 14:05

TA: Sadil jsem to společně se synem a o zbytek se postarala příroda. Mezi jinými i Araucaria Araucana(Blahočet chilský), které se taky naštěstí daří.
Saša

Odeslat příspěvekod TA 16. 1. 2006 12:52

Saša : potom nech sa darí aj naďalej aspoň takto :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza 18. 4. 2008 15:56

Araucarie araucana ? Smim se zeptat jak je stara a kde ji mate ? Zimuje pod sirym nebem ? A v jake oblasti ji pestujete?
Diky
honza.kozel@email.cz
honza

Odeslat příspěvekod steisy891987 27. 12. 2014 19:20

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na sadenie vyklíčených semien borovice. Semeno mám zo šišky, ktorú som našla pri mori na Cypruse. Počula som, že tieto borovice majú rady slané prostredie, nakoľko som si priniesla morský piesok z mora, môže tento piesok použiť ako substrát? Ešte by som sa chcela opýtať aký veľký by mal byť klíčok kým ho zasadím? Ďakujem.
steisy891987

Odeslat příspěvekod mary sk 11. 10. 2019 09:19

Na zakorenenie a vzídenie semienok ihličnanov z Chorvátska mám overené,kúpiť Perlit/také maličké biele guličky/ a funguje to Mám 4 krásne sekvojovca mamutieho malé už asi 7 cm vysoké ihličnanky.Mary SK
mary sk


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků