Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 5. 1. 2006 16:06

Vypěstujte si exotický jehličnan. Sice moc jehličnan nepřipomíná, ale je velmi zajímavá. Navíc perfektně prospívá v našich podmínkách a možná se dožije tisíce let. :) Doporučuji v létě někde ustřihnout řízek a zakořenit. Já jsem to udělal a mám už tři exempláře.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Larssen 7. 1. 2006 15:18

V americkém Sequoia National Parku jsem sebral a domů si přivezl šišku obří sekvoje. Mám šanci něco takového vypěstovat v domácích podmínkách?
Larssen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 09:03

Larssen píše:V americkém url=http://www.nps.gov/seki/]Sequoia National Parku[/url] jsem sebral a domů si přivezl šišku obří sekvoje. Mám šanci něco takového vypěstovat v domácích podmínkách?h/quote]


Ano, směle do toho. Jen semínka nechte před klíčením několik dní v lednici. Pak lépe klíčí. Stejné metasekvoje jako z amerického parku nalzenete u nás v parcích a zahradách. Jsou to odolné a nenáročné stromy. Navíc velmi dekorativní svým zajímavým opadavým jehličím. Takže směle do pěstování.
Pěstitel

Odeslat příspěvekod wbgarden 24. 1. 2006 01:21

Prosím pěkně od začátku.
Sequoia sempervirens - sekvoje vždyzelená, rostlina rostoucí v jižních částech USA, nesnese samozřejmě naše zimní radovánky.
Sequoiadendron - sekvojovec patrně nejvyšší strom na světě, roste i u nás, výška kolem 30 m, u mne cca 10 m po dvaceti letech, pěstuji ovšem namodralou formu. Další cca desetileté formy sekvojovce - Pendulum a maďarská Requiem, jsou nádherné převislé formy.
Metasequoia - metasekvoje pochází z Číny, nalezena v roce 1941, vyšší opadavý jehličnan podobný tisovci - taxodium.
Zdravím
Jan Sláma - wbgarden
http://wbgarden.com
wbgarden

Odeslat příspěvekod záviš 18. 2. 2007 12:41

literatůra uvádí ,že sekvojovec je největší-co se týká hmoty nejvyšší strom je uváděna Douglaska 133m.
záviš

Odeslat příspěvekod Ram1 19. 5. 2009 14:00

Literatura má asi pravdu, při přípravě jednoho z článků jsem z důvěryhodných zdrojů vyčetl něco podobného. Metasekvoje je opadavý strom původem z Číny a u nás je spolehlivě mrazuvzdorná. Už před před léty na mé zahrádce vypadala nějak takhle:
Obrázek
Nevím jak komu, ale mně ze všeho nejvíc připomíná jehličnan.

Sekvoje vždyzelená je, jak už její název říká neopadavý strom, který většinou nesnese naše zimy a to ji odsuzuje do role rostliny pěstované v květináči jako je třeba tato v mé sbírce:Obrázek

No a nejmohutnější strom na světě sekvojovec ten se u nás pěstovat dá a dokonce už v naší republice máme pěkně mohutné stromy. Doporučuji jako tip na výlet třeba Ratměřice, kde rostou největší (cca 45m výška -však je to vidět na fotografii v porovnání s mojí maličkostí). Obrázek

Více na: http://www.bmprofit.cz/sekvojovec.html
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 6. 2009 12:34

Obrázek
u me na zahrade...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 6. 2009 14:53

Mám asi té samé velikosti , první rok jsem se zarazila, že opadala jak modřín, tak jsem si myslela, že uschla, 11. září 2005 jsem ji koupila jako 50cm,teď jsem ji šla přeměřit má 182 cm, pěkně rostlá
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 6. 2009 15:17

ja asi 30 cm a roste uplne neuveritelne...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 6. 2009 15:27

mičurinec píše:ja asi 30 cm a roste uplne neuveritelne...

Jen nezakřiknout, mám z ní radost,
Naposledy upravil hejjar dne 22. 6. 2009 18:58, celkově upraveno 1
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 6. 2009 17:04

dve zimy mirne omrzla-tedy jen zjara kdyz rasila,letos neprisel mraazik takze parada :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 6. 2009 19:13

Občas při větších mrazech to nevyzrálé letorosty odnesou, ale dokáže mít roční přírůstky 50 cm i více. Dnes už je oproti původní fotografii natolik veliká, že nemám kam odstoupit, aby se mi celá vešla do záběru. S lepší závlahou by asi přibývala ještě víc. Rychleji mi už roste jen cedr na ten nic nemá. Ale metasekvoje je v létě úžasně zelená a na podzim se oděje do překrásně bronzové. Je to zkrátka fešanda a jedna z největších ozdob "východního koutku".
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 22. 6. 2009 19:31

[quote="hejjar"] 11. září 2005 jsem ji koupila jako 50cm
Jarmilko,kdes ji prosim koupila?Ja ji shanim nekolik let a neni po ni ani vidu ani slechu :-|.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 22. 6. 2009 19:34

Ram,muzes prosim dat fotku Tveho'vych.koutku'? :hm Myslim,ze mluvis o Jap.zahrade :potichu ?Jestli nejsem moc troufala,tak i Tve zahrady :potichu .
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 6. 2009 21:08

Běli v Polsku v Chalupkách, je tam velké zahradnictví se vším možným i nemožným za 250 Kč
hejjar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků