Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ram1 9. 6. 2010 16:22

Podle toho čeho jsou to semínka.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 6. 2010 17:50

Metasekvoji se zatím daří
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 21. 6. 2010 17:52

Moc pěkná. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 21. 6. 2010 18:39

Krásný pohled,úžasná.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 6. 2010 18:52

Jaruško krásný pohled.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 6. 2010 20:17

Tak ta už je teda veliká :tleskani :tleskani ja ji mám od loňska a je tak možná velikostně ,jako ty větvičky co máš u země :lol: :lol: a to ještě možná.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 6. 2010 20:21

Uvidíš jak se začne vytahovat, taková malá byla jak jsem ji koupila a ted ji mám v září tři roky
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 6. 2010 20:27

Haha, tak to se mám na co těšit to teda poskočila za ty 3 roky. Jen aby nás ještě nevystěhovala ze zahrady 8-D 8-D :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 6. 2010 20:37

No též se bojím, mám to kousek od chodníku, tak aby ho nezvedl. RAM ho má asi 5timetrový
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 6. 2010 21:05

Však ja ji mám taky v docela malém prostoru,jenže my máme vůbec malou zahrádku.No nějak se porovnáme :nenapadne :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 6. 2010 21:12

Klidně přesunu chodník, jen jednou jsem přesazovala větší stromek, však tu korejskou jedli co je vedle, no a co jsem si musela vyslechnout .... a pořád čekám na ty fialové šišky a pořád ani náhodou a to ji mám 8 let
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 6. 2010 11:17

Jaru neboj. Kořeny půjdou dolů a stromek poroste jako z vody nahoru. Jestli má dost vláhy tak jen poletí. Roste do výšky tak moc místa nezabere a kdyžtak se dají spodní větve odstřihnout. Moc toho nezastíní. Je pod ní spíš takové rozptýlené světlo.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 6. 2010 18:59

Takže vidím, že ji mám řádně zalévat. No zatím to není třeba leje tady letos pořád,ale budu to mít na paměti.Když je to rozptýlené světlo, byla by dobrý věšák na orchideje.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 6. 2010 19:14

ja ji mam 2,2m a uz letos se zda, ze bude mit šišky, to me teda holka prekvapila .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 6. 2010 19:24

Danielka.9 píše:Takže vidím, že ji mám řádně zalévat. No zatím to není třeba leje tady letos pořád,ale budu to mít na paměti.Když je to rozptýlené světlo, byla by dobrý věšák na orchideje.


Plánuji na ní na léto pověsit Tilandsie, jen co příjdu na to jak je ochránit před kosy... Bude to asi něco nehezkého z plastové síťoviny

-- 22. 6. 2010 20:32 --

mičurinec píše:ja ji mam 2,2m a uz letos se zda, ze bude mit šišky, to me teda holka prekvapila .-)


Tééeda. To se tak někdo má. Nejdřív jí má na podzim nejzrzavější a potom bude mít ještě první šišky. Je na tom světě nějaká spravedlnost?
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků