Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 10. 2009 20:33

zitra ji jeste vyfotim je uplne jak politá mědí! :-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 10. 2009 20:46

No jo ta Tvoje je zalitá sluncem tak se může barvit, ta moje je pořád v dešti
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 10. 2009 20:54

ted je uplne zrzava bez jakekoliv zelene, ovsem po teto mrazive noci, ktera nas ceka a nemine ten efekt bude rychle pryc....
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 5. 11. 2009 11:37

Tak mi po dlouhé době popřálo sluníčko a vyfotil jsem ji, když už se tu dohadujeme, kdo ji má zrzavější. ;-) ;-) ;-)
Obrázek
Je to ta za bambusem a pámelníkem. Budu muset ten plevel vyklučit (pámelník). Bohužel nejde odnikud lépe vyfotit, je na hraně svahu nad strání a z druhé strany se to prostě nedá. To rozsochaté za ní je pozůstatek původního porostu- akát. Metasekvoje má už odhadem tak pět metrů výšky. Musel jsem ji trošku podepřít, aby rostla rovně, tak je to tam malinko vidět. V sousedství bambusu, jinanu, pajehličníku, kryptomerie, cunninghamie, stálezelené magnólie a převislé sakury jí to bude slušet čím dál víc.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 11. 2009 15:58

Tak já ji ještě dnes nemám ani bronzovou, ani měděnou, je tak napůl zelená, pod sklenicema ty řízky jasou dva taky tak napůl a dvě už bez jehličí, tak nevím....... Mi se líbí, ten guláš zahrada, na jaře to musí být supr
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 5. 11. 2009 16:41

To mi byla zahrada malá, tak jsem si k tomu přikoupil 800 m2 stráně zarostlé akáty, jednou tam bude nádherná skalka. Zatím tam mám dost prostoru na sázení všeho možného. Taková malá soukromá botanická zahrada. Jen mít čas a peníze.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 11. 2009 17:39

porad drzi, je moc efektni, vyfotim ji zas az o vikendu, ted prijedu z prace a uz je tma :-(
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 11. 2009 14:17

Tak jsem byla v neděli bronzová
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 11. 2009 14:29

Jaru to je kousek nádhera
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2009 16:18

Pinus jeffrei-az budou sisky, tak maji byt okolo30cm Obrázek Metasequoia detail Obrázek Metasequoia strom 8.11. Obrázek Araucaria araucana Obrázek
Naposledy upravil mičurinec dne 8. 11. 2009 19:43, celkově upraveno 1
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 11. 2009 18:57

Metasekvoj je krásná, taky jsem si ji pořídila, ale Araucaria je jednička.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2009 19:43

no roste opravdu z0a 27pomalu, mam ji z Holandska, byla tam nic moc, ale za 270kč to je zadarmo, je jinak draha...ted uz je sveze zelena a roste lepe nez u nich..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 8. 11. 2009 21:20

V soutěži o nejbronzovější metasekvoji vyhrává zatím Mičurinec. Uvidíme jestli se ta moje ještě vylepší, nebo dříve opadá.
Jefreyka i araukárie jsou taky moc hezké. Jednu araukárii piplám už od semínka, je o něco menší. Letos jsem neodolal a koupil jsem si jen o málo menší než je ta na fotce. Import z Francie a byla na Zemi živitelce jen za dvě stovky, to jsem neodolal. Už je v zemi a budu se modlit aby venku přežila zimu.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2009 21:53

tak to dej vedet, sem moc zvedavej, take ji casem vysadim, venku uz je fikovnik, zjara bude Albizie a pak i Araukarie...klidne sem dej foto...dik
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 12. 11. 2009 14:34

A už máš venkovní fíkovník přihlášen v monitorování venku rostoucích fíkovníků?http://www.fikovniky.com/index.php?option=com_google_maps_insight&Itemid=38
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků