Jak vypěstovat jehličnan ze seminka

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod perutka.tomas@email.cz 8. 9. 2015 16:43

Dobrý den zahradníci!

Mám dotaz jestli mi vyklíčí borovice KLEČ, když jí zasadím v září-není nato pozdě nebo naopak brzo? Nepoužívám nějaké extraskvělé rašeliny-borovici jsem zasadil do vaty. A ještě jeden dotaz- pokud je možnost, že by v takovémto období a podmínkách mohla vzklíčit, mám ji dát do pařeniště(ve fázi semínka)? nebo si vystačí s normální vatou v krabičce. Klíčím borovici při pokojově teplotě doma na okně. :-)) :-D
perutka.tomas@email.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 1. 2016 11:24

rakosa píše:Dobře děkuji za pomoc a ještě bych se chtěl zeptat po jaké době bych na semínkách měl vidět růst klíčky, abych vyděl jestli to mám hodit do kontejneru nebo pokračovat v pěstování :-)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 1. 2016 12:03

Jehličiny klíčí dost dlouho, třeba i několik týdnů, některé jehličiny si dají i tři měsíce na čas. Tak se o semínko pěkně starejte (aťˇnepřeschne), na vyhazování do kontejneru je vždycky času dost ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod rajsa 18. 2. 2016 09:26

Myslím, že se semena měly stratifikovat, tj. ve vlhkém písku v lednici.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Míša 3. 10. 2019 17:25

Dobrý den, nevím, jestli se podaří ještě tuto diskuzi oživit, ale podařilo se mi v parku po silném větru nasbírat několik šišek se semínky. Podle jehlic a šišek doufám, že je to pinus wallichiana, semínka jsem vykuchala a dala do vody s tím, že je nyní dám do písku někam ven, abych je stratifikovala a na jaře (možná i dřív), bych je dala do perlitu doma, aby jim bylo teplo a měly se k životu. Ale nevím, jestli je postup správný (jsem začátečník).
Pak jsem dostala šišku jedličky, nechala jsem ji za oknem dozrát a teď nevím, jestli také stratifikovat nebo ne. Navíc netuším jaká je to jedlička (krátké jehličky, šišky rostou vzhůru).
Děkuji za pomoc :-)
Míša

Odeslat příspěvekod Žak 16. 10. 2019 13:46

Proč byla semínka po vykuchání podrobena máčení ve vodě? Jaká voda to byla, jak dlouho procedura trvala?...
Žak

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků