hlohyně

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Hanykl 2. 7. 2013 17:37

Mám 2 keře hlohyně. Každý rok vykvetou, vytvoiří plody a ty zčernají. Nevím proč. Poradí mi někdo? Hana
Hanykl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 2. 7. 2013 19:28

Hanko, příčinou je pravděpodobně strupovitost - napadá hlohyně stejně jako jabloně nebo další druhy z čeledi růžovitých. Keře to sice přežijí, ale vypadají nepěkně. Se strupovitostí bývá problém hlavně při déletrvajícím deštivém počasí. Jako prevenci je potřeba používat fungicidní postřik. Pro zajímavost - byly vyšlechtěny i kultivary hlohyní odolné proti houbovým chorobám.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niki56 12. 9. 2013 15:23

Dobrý den, zakoupila jsem si semínka hlohyně. Hezky mi klíčí, už mají rostlinky asi 10 cm. Pěstuji si je v květináčcích, chci se zeptat, mám je ještě teď před zimou přesadit ven přímo na konečné stanoviště?

Děkuji,

Nikki

Edit moderátor// Smazána reklama.
Niki56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 9. 2013 21:31

Jestli jsou rostliny tak malé, že jim bude stačit květník, mohly by do jara zůstat zapuštěné jedna vedle druhé v květníkách někde na záhonu. Hlohyně nemá ráda přesazování, většinou ho jako starší nepřežije (vlastní zkušenost), takže na jaře aspoň uvidíte, jak se holkám daří a kam se budou hodit. Mohly by mít i lepší kořenový bal a líp se uchytit.
Když je zapustíte do země teď, ještě si zvyknou na venkovní podmínky (nevím, kde semenáčky máte?), ale možná by jim pak neškodilo trochu chvoje na zakrytí (když jsou holomrazy, byla by jim možná zima :-) )
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků