Acer palmatum,javor japonský.

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 6. 8. 2009 21:01

Letošní semenáč Acer Buergerianum. Má maličké listy, no a ty větší mi taky nějak stradají. Přesadil jsem ho do bonsajového substrátu, tak jsem zvědavý, jestli to tak bude i nadále pokračovat. :hm
Obrázek Obrázek
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 8. 2009 22:03

Nějak jim ty bonsajové podmínky nevyhovují, že by zálivka nebyla úplně jak potřebují? Ty konce listů by tomu docela nasvědčovaly...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 6. 8. 2009 22:42

To nevím, v javorech jsem úplný amatér. Mají raději více či méně vody? Jasně, jak už budou povadat listy a zemina bude vyprahlá, to určitě dobré nebude, ale jak pak zálivku trefit, když venku na něj i sem tam pořádně zaprší a hlína hned tak za den/2 dny neproschne.
P.S. Kvůli těm listům jsem ho právě přesazoval - je zasazený 3dny a tak ty listy ještě zůstaly - a hned ten první den zmoknul :roll:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 8. 2009 05:55

Co takhle pozoruju tak javory mají oschlé okraje i v přírodě, já bych tipoval nedostatek nebo i přebytek nějakého prvku.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 8. 8. 2009 19:56

No jo,ale jakého. Nikde v chytré literatuře se o tom nepíše co by to mohlo způsobovat. :roll:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 8. 2009 20:07

Možná je to draslík ale to jen tipuji.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 8. 8. 2009 20:21

Hodně nebo málo?
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 8. 2009 20:23

Myslím že málo. Existuje hnojivo síran draselný. To by zabralo i kdyby to bylo nadbytkem vápníku.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 9. 2009 08:03

Obrázek
Při promyšleném sesazení dokáže být průhled přes větve japonských javorů romanticky působivým.

Pokud jim ve výživě a zalévání nic neschází je na javory dlanitolisté různých kultivarů radost pohledět. Je třeba dát pozor na lehkou a propustnou půdu s dostatkem živin. Něco málo o tom na co si dát pozor při sázení stromků naleznete zde: (http://www.bmprofit.cz/)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 24. 9. 2009 22:29

Ten můj už se spravuje. Ty lístky, které byly od konců obeschlé už opadly a vyrazily nové zdravé. Ničím jsem zatím nepřihnojoval. To nechám až na příští rok. Ale asi vyberu nějaký Kristalon. Je jich celkem dost druhů a při správné volbě je to vynikající hnojivo. ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 25. 9. 2009 11:51

Ono uhlídat stromeček v malé misce je docela věda a někdy může na přesazení zareagovat všelijak. Nezapomeňte dobře zazimovat!
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 29. 9. 2009 22:17

Snad nevymrzne - nebo ho raději první rok schovat třeba do sklepa? A nebo přikrýt květináček okolo kmínku chvojím? :hm
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 9. 2009 23:37

Zapustila bych javor i s květináčem do země, řádně zalila a pro jistotu nastlala třeba slámu a tu zakryla chvojím, tím nic nezkazíte. Obalit kmínek třeba jutou či bublinkovou fólií také nebude na škodu, hlavně by stromku mohlo vadit prudké oslunění v době mrazů, takže by obalení kmene bylo zároveň i opatřením proti prudkému polednímu slunci.
Jinak by měl přežít javor bez úhony (hlavně nenechat uschnout :!: )
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Ram1 30. 9. 2009 00:05

Zahrabat i s květináčem do stínu. Tam v pohodě přežije.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 1. 10. 2009 00:20

Dobře. Tyhle javory asi hned tak na "pevné" místo do hlíny na zahradě nezasadím. Nejdřív budu muset asi vykácet nějaké staré jabloně. U nás to většinou chodí tak, že vykácíme nějaký 50let starý strom a na to místo přijde mladé dřevo. Buďto další ovocný strom nebo okrasný - ať už listnáč nebo konifer. Jediná věc, co naší rodinu takřka vůbec netrápí - je topné dřevo ne zimu nebo přes léto na táboráky při posezení na zahradě. Jinak je s tím pořád jen práce... :roll: :-[
Obrázek Obrázek
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků