Acer palmatum,javor japonský.

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 10. 2009 09:06

Dodnes jsem ještě nenasel jmelí na červenolistý javor, přitom už o tom léta bájím. U nás na sídlišti jich je plno. Asi si také budu muset nějaký doma naroubovat.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod hejjar 21. 5. 2011 15:19

Poradí prosím někdo jak prostříhnout, aby opět zhoustl, po zimě začaly listy více červenat, usychat. Nerada bych o něj přišla Obrázek Děkuji
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 12:06

Jary, pokud vím, tak japonské javory se běžně nestříhají, jenom pokud jim přes zimu uschnou větvičky, tak je zjara odstraníš. To, jaký má keř tvar, je dáno kultivarem. Jestli se ale do sestřihnutí pustíš, tak právě v létě, protože japonské javory nesnáší dobře řez v době vegetačního klidu.

-- 1. 6. 2011 13:07 --

Ještě se dívám pozorněji na fotku - nevytahuje on se tak místo zhoustnutí, protože bojuje o světlo s těmi jehličnany vedle? :?:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 6. 2011 20:12

Katko fotka to zkresluje javor je před smrky, ale asi mu přistřihnu křidélka,zkusila jsem jednu větvičku a už je tam náznak rašení
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 6. 2011 07:06

Tak pokud není stíněný a zdá se ti, že by mohl být hustější, sestřihni ho. Teď je na to dobrá doba. Když ten první pokus vyšel, tak bych ho sestřihla klidně víc, řekněme o třetinu.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 4. 6. 2011 08:19

Dík, zkusím
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 6. 2011 19:20

Sestřihněte javor bez obav, jak píše Katka, on obrazí v krátké době. Koupila jsem si asi před měsícem dva japonské javory - chudáčky ve výprodeji (19,00 Kč), vypadaly fakt uboze a poláměně. Oba jsem sestřihla, a jak se jim vede: červenolistý se má k světu víc, na něm už není sestřih vidět. Melírovaný byl slabší, ale narašil už taky a začíná růst. Takže směle do toho ;-) !
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 6. 6. 2011 07:59

Jo, tak tomu říkám dobrý kup! :tleskani
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 6. 2011 19:17

Někdy si připadám jako fanda do chudáčků (kupuji tak i skomírající sukulentíky) - ale rostliny se vzpamatují a (sice se zpožděním) rostou a kvetou - asi z vděčnosti. A mně blaží, že se jim daří (a ještě jsem ušetřila :tleskani )!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 7. 2014 08:14

Daniel Bozner píše:Teda to je nádhera.

Krasny..ja po 6 letech letos obiram posledni lidty..suchy..doufam,ze snad jeste obrazi!!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 26. 7. 2014 10:25

:hm Mě letos na jaře obrazil a následně uschnul. Nevím, co se mu stalo .
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 7. 2014 17:43

Mi odešel úplně, jak jsem pátrala proč, tak stříháním prý se tam dostala nějaká houba-plíseň a tím jsem ho zahubila, bránil se seč mohl, ale bohužel, ale slouží pro krmtko na zimu pro ptáčky a já jen koukám :pozor :pozor
Naposledy upravil hejjar dne 26. 7. 2014 23:33, celkově upraveno 1
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 7. 2014 20:54

Mně taky uhynul jeden z těch zachráněných javorů - pestrolistý, pomalu zasychaly listy, až uschl celý. Nějak se mi letos "daří": odešel mi patnáct let starý kulovitý cypřišek (zbyla jedna zdravá větev, ale co s ní?), pak zakrslý jalovec a dva rododendrony. Všechno to vypadalo zdravě a pak v červnu během několika dnů jehličiny zešedly, drolily se jako by byly půl roku bez vody a bylo po nich. Rododendrody svěsily listy, vybledly a konec. :'( :'( :'(
Fidych
Zahradník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků